| Marbella188 a întrebat:

Unghii cu gel sau tipsuri, care sunt mai ok?

6 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Cu gel

| anamariarot a răspuns:

Cu gel și să aibă o lungime medie. Ghearele alea de jumătate de metru sunt odioase

| andreia67 a răspuns (pentru anamariarot):

Anamariarot care e exact diferenta intre cele 2 tipuri? Mie mi le-a facut o prietena cu tipsuri lipite peste care a aplicat un gel "baza" si pe urma gelul colorat. Si eu tot scurte le am.

| anamariarot a răspuns (pentru andreia67):

Din câte știu eu, tipsurile se aplică în două cazuri:
1. când unghiile naturale sunt prea scurte și nu se poate face prelungirea din gel
2. când persoana în cauză vrea unghii super lungi.
Tipsul doar se lipește pe unghie pentru o lungime mai mare, că după procesul e același; tot aceleași geluri se aplică pe unghii.
Eu am avut ambele tipuri și mi-au rezistat mai bine cele fără tips. Țin minte că la alea cu tips mi-a zburat o unghie când mă încălțam laughing

| Andwta a răspuns:

Nici una. Tipsurile nu afecteaza asa de tare precul cele cu gel. Am incercat o singura data si nu as mai incerca pentru nimic in lume. Sunt confortabile nu te deranjeaza, dar subtiaza unghiile asa de tare ca se rup si arata ingrozitor. Se observa cum au fost pilite. Alege tratamentul Eveline 8 in 1. Il ador.