| R100 a întrebat:

Pudra compacta de la Avene a incercat-o cineva?!

12 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Oriflame are multe pudre si produse foarte bune daca vrei te pot ajuta happy

| AikkoxD a răspuns:

Da şi nu recomand. Se strânge pe faţă şi se vede ca o mască. Eu zic să-ţi iei o pudră translucidă, fixează bine machiajul şi nu se observă.

| Alysée a răspuns:

Da o am ca am primit-o cadou, dar nu imi place da acopera trebuie sa ai grija la nuanta.dar in niciun caz nu e de dat pe toata fata doar pe la imperfectiuni astea da le acopera f bine.dar tio recomand doar daca ai urme adanci urate.

| R100 explică (pentru Alysée):

Nu, nu am urme deloc. Doar ca vreau sa am putina culoare, cand am nevoie, gen la mare pentru ca stiu ca are si spf 50 + deci... eu vreau sa imi faca tenul sa nu mai fie gras si sa tina pe ten macar cateva ore acum ca a venit vara.

| Alysée a răspuns (pentru R100):

Atunci ia-ti o pudra minerala.te dai cu ea in loc de fdt.e buna pentru vara ca nu acopera porii si nu iti curge. asta daca nu vrei un simplu autobronzant pentru culoare.de ex loreal true match e f buna.chiar nu iti recomand fdt compact.bafta sa faci alegerea corecta!

| R100 explică (pentru Alysée):

Multumesc frumos, am sa incerc de la Loreal

| faramatania a răspuns:

Este pudra mozaic traslucidă, care este pentru toate tipurile de ten, şi acoperă cu succes imperfecţiunile acestuia.Aderă bine şi crează un efect de luminozitate.

Răspuns utilizator avertizat
| hey97 a răspuns:

Iti sugerez sa nu o folosesti! se vede ca naiba!happyFUNDA