| IateyourCookie a întrebat:

Sall. Dupa ce ma epilez pe picioare imi apar acele bubite rosii(se inroseste radacina firului de par) Ce sa fac sa nu imi mai apara pentru ca e ff inestetic? Eu folosesc crema Hidratanta cu efect de incetinire a cresteri parului de la avon, dar nu merge. Ceva sfaturi naturiste. Care functioneaza FUNDA

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Acele bubite sunt inevitabile daca te razi cu epilatorul electric sau cu lama de ras.Incearca sa foloesti crema depilatoare sau benzile de ceara si vei putea spune "Adio" bubitelor.
Dar daca,totusi, insisti sa te faci cu epilatorul sau cu lama de ras atunci foloseste o crema dupa depilare de la ElmiPlant care, s-ar putea sa aiba efect.

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Exfoliaza-ti pielea intotdeauna inainte de epilare.

| alina17ilinca a răspuns:

Tu cu ce te epilezi? Daca o sa te epilezi cu benzile de ceara sau cu crema de epilare n-o sa-ti apara asa ceva. Funda!