| JuliaBirtoc a întrebat:

Cum sa imi fac parul, matasos, si stralucitor? Prin metode naturiste happy
Mersi, Dau

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Ca sa-l faci matasos si sa-i dai un aspect sanatos foloseste masti cu ulei de masline sau din comert, eu folosesc una de la kallos si e foarte buna.Pentru stralucire am un mic truc:foloseste apa cat mai rece cand iti speli parul, iar la sfarsit incheie cu un jet de apa cat de rece suport tu, astfel cuticula firului de par ramane inchisa si ii va da stralucire.

5 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Fa-ti masti naturale
incearca laptele amestecat cu miere si pulverizat pe par
amestecul de miere, oua-galbenusuri, iaurt
uleiul de masline
stai cu mastile 2-3 ore si apoi spala parul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Necesită nişte paşi de îngrijire, uite aici,
http://www.divahair.ro/......tralucitor
Te pup!

| RennaM a răspuns:

Si eu vreau

| LuLu1998 a răspuns:

Si eu te sfatuiesc cu otetul happy dupa ce te speli pe cap pune apa intr-un lighean si o ceasca de otet(simplu, nu de mere) si te clatesti cu apa aceea...eu pun ligheanul pe jos si stau cam 30-50 de sec cu capul acolo, si nu trebuie sa clatesti

| jokiss a răspuns:

Pentru stralucire, adauga putin otet in apa de clatire. happy