| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU-isti si TPU-iste.Ca sa accelerez cresterea barbii si a mustatei trebuie sa o rad,iar cand vad ca cresc firele mai marisoare sa o rad din nou,sau sa o rad cum vad ca incepe sa creasca, adica din 2 in 2 zile? Eu ca sa ingros firele barbii(nu am incercat si cu mustata caci sunt multumit momentan de ea)ma dau cu apa cu bigul si cu spuma pac pac, si cum creste mai mare o iau iar in caz ca arata naspa.Am observat ca am firele mai groase si mai negre, insa sunt cam ingrijorat caci nu mai sunt asa de dese si cresc mai incet.Sar putea sa am acele,,petice,,? Adica sa nu imi creasca barba in unele zone? Stiu ca e ciudat sa am problema asta la varsta mea,dar am parul de pe fata mai evident deci trebuie sa il antrenez de acum pentru a arata bine in viitor,ud samanta cum ar veni,ca sa creasca mararu des. Sfaturi pentru a indesii si a accelera cresterea firului de par? Gros este deja, e negru si inteapa.Sa incerc si la mustata cand ma voi considera pregatit?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In acceptiunea generala se admite ca barba si mustata cresc si se indesesc cu atat mai tare si mai repede cu cat mai des se face raderea lor.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci sa ma rad din 2 in 2 zile si sa incep si cu mustata?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

In general asa se procedeaza. Insa reusita depinde de pilozitate mostenita genetic.

| SkyPilot a răspuns:

Rade zilnic totul daca vrei sa accelerezi procesul. Foloseste unul din acele aparate cu lame multiple care taie foarte aproape de piele. Daca ai petice, ele vor dispare cu timpul.

| crytical a răspuns:

Daca vrei sa creasca pe bune, cam in 2 saptamani, trebuie sa smulgi fiecare fir cu penseta.

| Schneider_Laioung_1997 a răspuns:

Poti sa incerci in felul urmator.
Te razi dimineata si seara,si dai cu ulei de ricin dupa fiecare dupa ce te barbieresti.
In vreo doua luni,o sa ai o barba deasa, asa am facut si eu, am luat rand site-urile despre acest subiect, si am facut ce am crezut eu de cuviinta.
Iti sugerez si tie, multa bafta.