| shobo a întrebat:

Am 15 ani si dupa cum se stie aspectul fizic conteaza in mare parte.Eu unul sunt complexat nu am incredere in mine si nu stiu ce sa cred.Adica majoritatea prietenilor mei au prietene iar eu dupa cum m.am obisnuit intr. un fel nu, mrg am avut o groaza dar acum vad ca nu se intampla nimic.Pareri ceva va rog?

Răspuns Câştigător
| BlueDeea a răspuns:

Nu e panica. Fete vor venii stai linistit. Ceea ce trebuie sa schimbi este acea neincredere in tine nu e absolut nimic in neregula cu tine ci doar fiecare dintre noi avem momentele noastre bune si momentele mai putin bune. Good luck!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Giulia_4515 a răspuns:

Ştii...şi eu eram aşa.Eu mă simţeam complexată din cauză că eram grasă, în fine am slăbit mult şi le-am demonstrat tuturor că se poate! Mai am şi eu momente din astea, da' îmi trece (mai mult sau mai puţin)...
Anyway, dacă e ceva ce am învăţat din toată chestia asta cu complexele e că dacă vrei să nu te mai simţi complexat, scapă de complexe! Ai forţă în tine şi mergi mai departe... Ştii, eu îmi repetam mereu în gând(în timp ce făceam sport sau cure de slăbire) cuvintele rele, cuvintele alea care te fac să te simţi complexat rostite cu atât de multă răutate! Să ştii că de ajută într-o oarecare măsură, te ambiţionează şi te face mai puternic!