| viorelalyn a întrebat:

Salut am 19 ani si m-am apucat "de facut muschi", in cam cat timp imi va creste bicepsul "bine" daca fac: flexi cu haltera 3 serii x 7 repetari, flexii pe genunchi cu gantera 3 serii x 7 repetari, flexii ciocan cu gantera 3 serii x15 repetari.....multumesc

6 răspunsuri:
| Gogulita a răspuns:

Daca te-ai apucat de sala, prima si prma data fa 4 serii de cate 15 fiecare serie. daca le faci incet si cresti greutatea dupa fiecare serie, in 2-3 ani vei formele bicepsului pe care le doresti.

Răspuns utilizator avertizat
| samsung2550 a răspuns:

Cam peste 4-5 luni

| Cosmin86 a răspuns (pentru viorelalyn):

Nu, stai departe de redis, e o firma destul de slaba. Si alea nu sunt proteine, e un "gainer", abia are 30 % proteine.

Daca vrei sa maresti bicepsii, scoate flexiile pe genunchi cu gantera si baga alt exercitiu de masa, ex. flexii la banca scott.