| Ionjutz a întrebat:

Salut,am si eu o mica problema. Mi-am pus cercei in urma cu 2 zile si simt ca la urechea stanga am o usturime din cand in cand, pe cand la dreapta nu simt nimic. Tin sa spun ca in urechea stanga am ceva probleme cu cercelul,mi se pare ca si cum gaura nu este dreapta,pentru ca am scos cerceii ieri pentru a curata putin urechea si cercelul si am probleme cand il bag inapoi. Gauri mi-am facut cu branula de la farmacie,mi-a facut o cunostiinta. Am mai multe intrebari:
-cat timp trebuie sa tin cerceii in ureche pentru a mi se vindeca urechea si ii pot scoate sigur
-trebuie sa ma ingrijorez pentru usturimea de la urechea stanga?
-o sa am mereu aceeasi problema la urechea stanga cu cercelul? O sa am probleme sa il bag in ureche, chiar si dupa ce se formeaza si se vindeca gaura la ureche?

Mersi pentru si va rog sa fiti seriosi in raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Nadia18 a răspuns:

Usturimea o sa dureze putin, dar lasa cercelul in ureche pana se formeaza gaura, daca il scoti s-ar putea sa se 'inchida'. Lasa cercelul pana iti trece, apoi va fi bine.

2 răspunsuri:
| Kamiichu a răspuns:

Usturimea aia poate fii o infectie, ai dezinfectat cercelul? Lasa-l in ureche pana nu te mai doare nimic si se formeaza bine gaura.

| Idle a răspuns:

Usturimea aia poate semnifica o infectie. Iar cercelul normal ca il bagi greu pana nu se vindeca si ramane gaura. Lasa-l in ureche pana se formeaza gaura.