| Marii a întrebat:

Pe la inceputul lui iulie mi-am mai facut doua gauri in urechea dreapta, problema este ca de fiecare data cand imi scot cerceii imi sangereaza. Cel de acolo mi-a spus ca n-o sa am probleme de genul asta. Ce trebuie sa fac ca sa nu-mi mai dea sangele acolo?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mergi la o bijuterie, cumpara-ti cercei medicinali/sterili si tine-i in urechi cel putin 3 saptamani fara sa ii scoti. Asa ar trebui sa se vindece... Daca nu se intampla scoate-i si lasa zona sa se vindece.

6 răspunsuri:
| Marii explică:

I-am scos odata pentru ca am observat ca aveam niste sange uscat pe acolo, plus ca ma durea locul acela foarte tare.

| DoomNEzeu a răspuns:

Ar trebui sa lasi sa se vindece rana, parerea mea

| zuzumic a răspuns:

Poate ti-iai scos prea devreme ...sau poate ai u o probleme cu urechea eu de ex nu pot sa port pleuri imi sangereaza urechea ...si se unfla. poate esti alergica la ceva? app ai un miros urat care vine de la gaurile alea oricat te ai spala? daca da... s-ar putea sa ai o mik mare infectie...

| annda a răspuns:

Ar fi trebuit sa folosesti cercei medicinali si sa nu-i scoti o perioada de cateva luni. big grin

| Deea_4962 a răspuns:

Eu mi-am facut singura tot 2 gauri, acum vreo 4 luni si nu i-am mai scos deloc (si nici nu am avut probleme)
Pt ce sa ii scoti?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai a sangerat pentru ca ai fost fata mare.acum ia sa vezi tu ca nu mai sangereaza. laughing