| mihaibuzatu22 a întrebat:

Dati-mi o idee de costum de Halloween. Daca se poate sa il fac eu manual sau la o croitorie! Dau Funda! ( Am 12 ani )

5 răspunsuri:
| BlackRaven45 a răspuns:

Ce zici de pisică neagră? Faci foarte uşor un costum. Ştiu asta pentru că anul trecut am fost îmbrăcată aşa. Deci...iei nişte pantaloni mulaţi negri, o bluză mai subţire sau un tricou negru şi încălţăminte neagră. Coada o poţi face dintr-un material negru. Dacă nu ai acasă nimic de sacrificat atunci du-te la un Second-Hand şi ia ceva de acolo. Sigur găseşti. Iei materialul şi îl răsuceşti şi după îl coşi ca să stea. Eu aşa am făcut şi o ieşit tare bine. Ca să ataşezi coada faci o coşi de pantaloni. Faci o cusătură uşoară dar să fie destul de rezistenta ca să nu-ţi cadă. Pentru urechi îţi trebuie o bendiţă neagră, material negru şi carton sau sârmă. Pe bendiţă legi sârma în formă de triungi şi înfăşori apoi sarma în material. Altă variantă ar fi să tai dintr-un carton mai rezistent 2 triunghiuri, să le lipeşti de bendiţă şi să le înfăşori în material. De preferat cred că ar fi ca materialul să fie asemănător sau identic cu cel folosit la coadă. Dacă nu vrei să fi pisică atunci poţi să faci un alt costum de animal tot în aceeaşi metodă. Dacă nu vrei să fi animal atunci poţi să faci cosplay (să te îmbraci ca un personaj de desene animate). Am multe idei. Dacă vrei dă-mi MP şi mai vorbim. happy

Sper că ţi-am putut fi de folos! ^^

| Mariamitza a răspuns:

Acum 1 an sau 2 daca nu ma insel am vazut pe yt un videoclip unde o fata din america isi facea un machiaj de halloween ..isi facea o piele crapata din coji de oua, acoperite cu fond de ten si un make-up tare misterios, apoi s-a imbracat intr-o mireasa laughing.e greu pentru 12 ani, dar poti incerca sa-ti faci partea cu coji de oua ^^. funda?

| FragutaCuCiocolataSiCuFriscaAmestecata a răspuns:

Buna. Daca esti baiat poti sa te imbraci intr-un zombie si cu un machiaj bun, adica cicatrici si din astea. Daca esti fata te poti face o vrajitoare cu rochie scurta cu mov si mult negru si cu un machiaj rezistent care sa fie deosebit.
Funda te rog? sad

| denisa2103 a răspuns:

Fa-l la croitorie
si ca model uitate aici(https://www.google.ro/......ps?/search si vezi ce iti place

| CristinaAndreea14 a răspuns:

Poti face la croitorie o rochie gen cum este cea din Familia Adams...(intelegi tu)