| TheGoodDr a întrebat:

De cateva luni de zile imi cade foarte mult parul. Mi s-a scurtat si nu mai creste deloc. Nu stiu ce sa fac. Am incercat cu garnier bhotanic therapy cu ulei de ricin (masca si sampon) si nu merge. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Parul cade din pricina stresului.
De asemenea recomand spălatul pe cap o dată la două zile și nu mai rar; cu șampon head &shoulders.
Recomand și o vizita la medic. La medicul de familie care îți da trimitere la un medic specialist.

| TheGoodDr explică (pentru anonimg):

Il spal deja la 2 zile

| anonimg a răspuns (pentru TheGoodDr):

Mulțumesc pentru fundă!
Alinailies a zis și ea bine cu lipsa de minerale. Un medic poate să vadă dacă ai lipsuri sau nu de așa ceva.
Sănătate!

| TheGoodDr explică (pentru anonimg):

Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Parul poate sa cada din multe motive. Samponul ajuta doar daca parul e gras si cade din acest motiv. Altfel, mergi la medic sa gaseasca motivul.

| gigite a răspuns:

Dupa baie, dar trebuie sa stai acasa, se da cu gaz-petrol lampant si vreo 2-3 -4 zile, ramai asa, ca mirosul e doar de aurul negru al pamantului. E leac mai traditional si f. vechi. Poate - ti va face bine. Vezi si pe google...

| Alinailies a răspuns:

E posibil sa fie dea stres, lipsa mineralelor in organism etc.
Eu am aceeasi problema si folosesc de cateva luni samponul si masca de par cu uaturoi de la Farmasi, parca nu-mi mai cade asa rau.
Incearca si cu ulei de ricin dar trebuie facut tratamentul cam 6 luni.

| DANPLO a răspuns:

? Obtine un păr lung, frumos și sănătos cu tratamentul Dr.C. Tuna pentru creșterea și regenerarea părului. Formula inovatoare conține ingrediente? naturale, usturoi și capyxil, care acționează eficient împotriva căderii părului și stimulează regenerarea lui. Poate accelera creșterea părului cu până la de 3 ori mai mult față de ritmul său obișnuit de creștere.

✔ Stimulează creșterea și regenerarea părului;
✔ Întărește rădăcina firului de păr;
✔ Regenerează structura părului;
✔ Previne și combate căderea părului;
✔ Conferă strălucire podoabei capilare;
✔ Vindecă mătreața și alte afecțiuni ale scalpului;
✔ Potrivit pentru orice tip de păr;
✔ Produse testate dermatologic, fără parabeni sau alte substanțe toxice.

❗ Beneficiezi de 30% DISCOUNT față de prețul de catalog și transport prin curier inclus la orice pachet alegi! Click pe buton pentru PREȚURI!

Comandă pachetul dorit AICI și redă viața părului tău: https://farmasi.ro/......unt/Create
Succes!