| NicoletaGabriela00 a întrebat:

Salut dragii mei. Am nevoie de nişte sfaturi. Peste 2 luni voi participa la nunta unei verişoare. Va face cununia la primărie şi apoi petrecere seara, la o vilă făină cu piscina. Am mai multe întrebari... In primul rând, cea mai mare grijă a mea este vestimentaţia. Mă gândeam ca la cununie să mă îmbrac cu o rochie pe care o am deja. Am purtat-o doar o dată. Este albă cu imprimeu bleumarin. Este foarte frumoasă. Până mai jos de bust este dreaptă, apoi pleacă în cute drepte. Şi pentru seară, vreau să îmi cumpăr una nouă. Sunt indecisă. Vreau să îmi daţi idei. Şi în legătură cu asta, vreau să îmi iau o rochie pe care sa nu o aibă nimeni, vreau sa fie wow dar super frumoasa in acelaşi timp. Şi pe lângă asta, trebuie să îmi cumpăr accesorii, şi pantofi. Accesorii ma gândesc la cercei, lănţişor/colier, brăţară, inel şi geantă/plic/portmoneu sau cum s-o numi. Sunt din Ploieşti, iar la pantofi mă gândeam să mă orientez la RLV, din mall. Apoi mă gândesc la make-up şi la coafură. Vreau idei argumentate si gandite. Menţionez ca sunt voluptoasa, am solduri mari, sunt înaltă, satena, părul meu este puţin mai lung de umeri şi ondulat. Am uitat să spun: fără rochie dreaptă! Şi după voi care ar fi etapele de achiziţionare a produselor? Mai intai rochia si apoi x, y? Sau mai întâi pantofii, geanta, si la final rochia? Mulţumesc. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| IoanaIonuca a răspuns:

La nunta niciodata nu se poarta poarta rochie alba, numai mireasa.
Pentru seara, ar merge o rochie lunga, mai ales daca esti inalta. Ar trebui sa mergi tu prin magazine sau daca vrei sa fii sigura ca nu are nimeni, sa-ti gasesti o rochie care sa-ti placa (pe internet) si apoi sa mergi la croitor. Pantofii, accesoriile le alegi dupa ce ti-ai cumparat rochia. Parul si machiajul dupa ce ai toata tinuta laughing

| NicoletaGabriela00 explică (pentru IoanaIonuca):

Aoleu. Am specificat claaar ca va fi cununie si vine de la sine ca nu va purta rochie albă.

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Cum? Mireasa nu va face si o cununie religioasa la biserica in care se va purta mireasa o rochie mare, alba superba cu voal si cu un buchet special de cununie, dupa cununia civila de la primarie si apoi se va face petrecere acasa la vila cu piscina, in loc de rastaurant bun cu meniuri selecte?

| NicoletaGabriela00 explică (pentru untu):

Pfoai. Va face cununie şi apoi va fi petrecere cum spui tu cu meniuri selecte, dar e un restaurant inclus intr-o vila. Nu stiu frate. Asa se numeşte. E restaurant, normal. Nu nu va face cununia religioasă. Poate altădată aia, nu ştiu. Habar nu am. E verişoara de gradul 2. Nu prea vorbim. Chiar deloc. Fără rochie alba, fără voal.

| Deny0806 a răspuns:

Pai, poti alege o rochie mai inchisa la culoare, de exenplu: mov, albastru sau negru si sa fie un pic mai lunga de genunchi. Poate sa fie cu bretele sau cu maneci, iar jos, incepand de la solduri, cutata. La pantofi te sfatuiesc sa optezi pentru uni mai confortabili pentru ca vei dansa si sa nu te jeneze in timpul dansului. Pot fi de aceeasi culoare ca si rochia. La gat poti purta un lantisor argintiu, fin, iar la maini, bratari argintii cu o pietricica sau ceva. Poti opta pentru un plic sau, de ce nu, o poseta neagra cu un lant argintiu pe care sa o porti pe umar!
La coafura, poti sa iti faci un coc elegant sau sa iti lasi parul' desfacut, dar sa iti faci bucle.

Sper ca te-am ajutat!