| An0nim8 a întrebat:

Exista remedii impotriva caderii parului la barbati,pentru aparitia calvitiei?(tratament antichelire) Ma refer la ceva accesibil, sampoane sau alte chestii. Eu gasisem pe net ceva de la gerovital si am vazut in comentari ica era laudat. A incercat cineva asa ceva? sau alte produse care au dat roade?

4 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Eu sunt fată și pentru căderea pădurului chiar folosesc acum ceva de la Gerovital și mai demult am folosit și pentru mătreață și chiar am fost mulțumită.
Folosesc o loțiune cu petroleum și un șampon anticădere..au costat 40 de lei.
iar pentru mătreață ceva cu ichtiol.
Dacă respecți ce scrie pe spatele sticlei să știi că eu cred că va funcționa.
Baftă

| An0nim8 explică (pentru Neo12):

Dar in cazul meu ce ar fi mai indicat, ca pe siteul lor vad 2 categorii de sampoane. Sa aleg anticadere sau regenerare?

| Neo12 a răspuns (pentru An0nim8):

Eu folosesc șamponul acela anticădere...așa se numește și soluția cu petroleum e pentru regenerare, dacă nu mă înșel. pe astea 2 le utilizez. Eu aveam foarte mult volum și era părul aspru, iar acum părul e mai fin și mătăsos+nu mai stă așa urât ca înainte+se vedea că e foarte tocat pe deasupra.

| Tinna666 a răspuns:

Uite cv naturist..usturoiul..se gasesc de cumparat uleiuri de usturoi sau iti poti face tu masti cu usturoi pisat.dar te poti informa mai mult de pe net despre aceasta metoda..eu folosesc de cateva saptamani ulei de usturoi dar pentru ca deja am parul lung nu se observa asa repede daca crestezzdar iti pot spune ca parul meu este mult mai moale, mai stralucitor ..am uitat sa spun ca eu am auzit de aceasta metoda tot de la un barbat care avea probleme cu caderra parului si care a reusit sa scape de asta cu ajutorul usturoiului