| Autumnleaves7 a întrebat:

Salut.Nuciodată nu-mi place cum imi stă parul după ce il spal.E asa pufos si are mult volum.Ce să fac? Am schimbat samponuri,il periez,am renuntat la feon,o să incerc si placa de par,am incercat produse de par dupa ce il usuc (dar asa il fac iarasi murdar si ce rost are sa il mai spal daca bag in el spuma, ceara sau fixativ si asemenea prosti). Ce să mai fac? Sunt baiat si e par mediu.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe o tunsoare scurtă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai parul lung? Scurt? Daca e lung, dupa ce se usuca prinde-l in elastice, la fiecare 5 cm pui elastic si stai asa o vreme. Daca e scurt, tunde-te cum e acum la moda, foarte scurt in parti.

| NaneSchizophrenia a răspuns:

Hmm, si eu am aceiasi problema dar folosesc placa, pana acum ceva timp foloseam fixativ, dar era atat de naspa ca tot timpul il simteam murdar si aspru'.
Placa e cea mai sigura happy
Bafta!

| Autumnleaves7 explică (pentru NaneSchizophrenia):

O să arate bine daca o să-l fac cu placa?

| NaneSchizophrenia a răspuns (pentru Autumnleaves7):

Da, multi baieti in fac cu placa, doar ai grija la fiecare suvite din fata, ca cum o faci asa-ti va sta happy

| Aiden a răspuns:

Nu e vina şamponului. Normal că pare încărcat dacă foloseşti spumă/ ceară sau fixativ pentru că aceste produse sunt de aşa natură că oricât ai folosi tot încarcă. Ceara de păr este densă (un fel de vaselină), fixativul face părul sârmă (ca să îl fixeze, normal) iar spuma se foloseşte pe coafuri strânse (cocuri, împletituri) pentru a netezi firele care ies înafară sau pe nişte bucle lungi şi lejere pentru a le da textură.
Tu trebuie să foloseşti balsam sau mască după spălare (îţi recomand syoss, pantene şi kallos) şi 2-3 picături dintr-un ulei de păr oarecare cănd ţi se usucă părul sau după ce îl îndrepţi.
Sper că ajută.

| Popescu_Dana_1969 a răspuns:

Incearca sa clatesti parul cu apa rece in care pui1 lingurita de otet de mere, ce tine loc de balsam.
Nu te spala des la cap si evita folosirea feonului si a placii.