| Smile4free a întrebat:

recent m-am tuns si sunt detsul de incantata.Dar as vrea sa imi creasca cat mai repede parul lung care il aveam. Am auzit ca imi pot face o masca din banane pentru cresterea parului. Dati-mi va rog detalii despre aceasta masca de banane pentru par.De exemplu cum o aplic cat stau cu ea pe cap etc etc. Multumesc... FUNDA!

5 răspunsuri:
| AlexeHellsing a răspuns:

Masca cu ulei de ricin te ajută, un prieten de-al meu a folosit această metodă...

| junk1sta a răspuns:

Incearca sa iti faci masca cu ulei de ricin mai bine. Il iei de la plafar. E vestit pentru treaba asta.

| Smile4free explică (pentru junk1sta):

Pai da-mi te rog niste detalii despre el...adica despre aplicare durata spalare etc
te rog :*(si povesteste-mi tu nu imi da vreun link de pe vreun site)

| junk1sta a răspuns:

Sa zicem ca te speli la cap de duminica de exemplu. Sambata seara pune-ti pe tot parul ulei de ricin (pui in palme si te freci pe par si pe scalp cu varfurile degerelor ca si cum ai sampona sau intinde-l pe tot parul cu un pieptan mai rar pentru ca parul ud se rupe mai usor). Iti infasori in prosop sau o caciula si il lasi pana duminica dimineata si te speli la cap. Daca ti se pare scarbos sau nu vrei sa il tii asa toata noaptea, fa lucrul asta pe timpul zilei, pui masca si o ti 2-3 ore.
Vezi ca se intinde usor, ca e uleios (ii zice si numele). Dupa ce pui masca prinde.l cu cateva clame ca sa nu te murdaresti pe tricou.

| Smile4free explică:

Multumesc pentru raspunsuri dar tot raman la masca de banane. Cine imi da detalii despre aplicare ii dau funda