| DianaMihaelaAndrei a întrebat:

Sâmbăta ce urmează voi merge la o nuntă, care din păcate se va desfășura în aer liber, problema fiind că în oraș este foarte frig acum și plouă. Rochia deja o am, de fapt, rochiile, căci sunt mai multe. Ideea este că nu sunt prea groase, nici prea lungi, puţin deasupra genunchilor sunt ele. Ce mi-aș putea lua deasupra? Un sacou, o blană? (Rochia cu care m-am hotărât să merg este maro cu dantelă)

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ai un sacou negru sau chiar crem ia-l fara probleme ca merge.

| AnemonaP a răspuns:

Nu se stie sigur cum o sa fie vremea, mereu la meteo se intampla cam invers de fiecare data. Da, ti-ai putea lua o blana alba pe deasupra sau un trench alb.

| IoanaIonuca a răspuns:

Pana sambata poate se face vreme buna. Eu zic sa nu-ti iei blana, totusi nu e mijlocul iernii. Ceva sacou, pardesiu o sa fie bine.

| Blackrose4 a răspuns:

După părerea mea, blana nu merge în peioada asta. Totuşi, suntem în luna mai. Mai bine ți-ai lua un sacou/pardesiu (crem/maro).