| s3byk91 a întrebat:

..Am o mare rugaminte. Spuneti-mi va rog cea mai buna crema sau solutie pentru cosurile de pe spate. Am foarte multe si nu imi trec. In fiecare an ma confrunt cu aceasta problema (iarna- vara , indiferent). Va rog ajutati-ma.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o crema care se gaseste la farmacie si anume Ivatherm Akne-Syt . Crema este pentru acnee severa deci are o actiune rapida . Costa intre 40-50 lei .
Si sa iti zic o mica ( pe drecu') povestioara .
Eu aveam ditamai cosul in piele care nu mi-a trecut cu nici un leac babesc ( il aveam de 3 zile ) . De stors nu puteam sa il stors , deci nu ii puteam face nimic . Bineinteles ca el se razbuna pe mine si ma durea in ultimul hal frustrated . Si am primit la o revista monstra cu crema . Eu m-am dat in prima seara si de dimineata mi se formase coaja si tot asa ana in a 3 a zi cand coaja a trecut . Eu m-am dat doar o data pe zi , trebuia de doua ori pe zi . Mdea, poate avea un super efect si imi treaca intr-o zi thinking , cine stie. Ideea e ca aceasta crema are un efect foarte rapid , si eu iti recomand dupa ce scapi de cosuri sa o mai folosesti 1-2 zile ca sa nu ramai cu semn , sa se duca semnu de tot .

| s3byk91 explică (pentru anonim_4396):

O sa incerc asa. Ms mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru s3byk91):

Mult succes, la mine a mers foarte bine pentru acel cos in piele caruia nu ii puteam face nimic. Ar fi indicat sa folosesti un exfoliant pentru spate si dupa ce faci dus sa te dai cu crema.

| s3byk91 explică (pentru anonim_4396):

Si exfoliantul acela undee il gasesc si cum sa il cer?

| anonim_4396 a răspuns (pentru s3byk91):

Cauta pe google " review exfoliant pentru corp " si acolo gasesti pareri despre fiecare in parte, daca e bun sau nu, informatii privind pretul si de unde l-au luat. Dar poti sa iti faci un exfoliant din ulei de masline si malai ( pasezi toata treaba asta ) si dupa o freci prin miscari circulare pe spate, de preferat rogi pe cineva laughing.

| s3byk91 explică (pentru anonim_4396):

Cam greuhee hee
de unde esti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru s3byk91):

Umm, am cautat eu cand eram pe telefon si am gasit doua care mi-au placut mie. Deci in primul rand este cel de la Lush, firma despre care am auzit doar cuvinte de lauda, are si o colectie superba de sare de baie, divin nu alceva;)). Asa si exfoliantu asta este cu zahar si nuca de cocos, tipa spune ca miroase a proaspat, a iarna.
Uite aici un review : http://www.alomoda.ro/......post.html.

Bla bla bla, eu nu am gasit acel produs de mai sus dar am gasit o recomandare pentru altu tot de la lush si asta pare mai interesant, cica cica ar fi pentru a regla circulatia si e si pentru echilibrarea secretiei de sebum, mai mult decat perfect;)). Insa lasa pielea si foarte fina si hidratata. Il gasesti aici, citeste si descrierea lui : http://www.lush.ro/ro/Scrub-solid-pentru-dus-vegan-Sugar-Scrub--p1343.html.

Si mai e si exfoliantul asta, tot pentru reglarea sebumului : http://www.farmacie-ieftina.ro/sebium-exfoliant/p/2809. Si despre aceasta firma am auzit tot cuvinte de lauda. :))

Banuiesc ca daca iti iei ultimul exfoliant vei avea nevoie si de o crema hidratanta :-?

Si sper ca nu te-am zapacit prea tare de dimineata :)).

| s3byk91 explică (pentru anonim_4396):

Vai de capul meu ce ii aici, iti multumesc dar ii pericol ce mi-ai dat aicilaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru s3byk91):

Mda, mai simplu e sa faci exfoliant acasa cu malai si ulei de masline, lasa pielea foarte hidratata dupa exfoliere. happy

13 răspunsuri:
| SadRomance a răspuns:

Trebuie sa te duci la dermatolog.

| xMădălina a răspuns:

Buna. Poti incerca crema Spirulin de la Hofigal, e foarte buna desi aparent nu face decat sa iti "coaca" cosurile dar in 3-4 saptamani iti trec garantat daca aplici crema de 2-3 ori pe zi, pentru ca ea actioneazza in interior si iti scoate toata infectia la suprafata dupa care cosul se usca si nu reapare.
Bafta.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Incearca cu crema-antibiotic.Sau cu Zineryt.

| meero a răspuns:

Incearca Brevoxyl, de la farmacie. E singurul tratament care lupta cu bacteria care provoaca acnee.

| ElenaN a răspuns:

Aveam si eu aceasta problema, in special iarna si am rezolvat-o cu sapunul negru african si o crema pe baza de cortizon preparata in farmacie. Sapunul negru il utilizam zilnic la dus si il utilizez si in prezent in scop de preventie, iar crema 5-7 cateva zile consecutiv. O alternativa buna la crema este crema antiacneica de la vivanatura, se gaseste la orice magazin naturist.