| Liviu781 a întrebat:

Azi imi iau decolorant de par deoarece vreau sa ma fac blond, intrebarea mea este : Cat ar trebui sa stau cu decolorantul in par ( Inainte sa ma spal ) ca sa iasa un blond deschis frumos, adica sa nu iasa blond dala pui ( galben asa cum e pe steag ). Cate minute mai exact ar trebui sa stau? Dau fudna!

Răspuns Câştigător
| elisadaia a răspuns:

Da e puterea de decolorare, însa cu cât e puterea mai mare de decolorare exista șanse sa se ardă parul mai repede. Eu m-am făcut cu 13 însa am lăsat decolorantul mai putin dar rezultatul a fost foarte bun și parul a rămas sănătos. Coafezele recomanda dacă ai culoare închisa sa pui treptat decolorant de 6 apoi după vreo 2 saptamani sa pui de 10 însa sincer eu am zic sa iți iei de 12 dar sa îl lași cât scrie pe ambalaj și sigur iți iese sau cel putin poți verifica după 20 min sa nu iasă prea deschis

4 răspunsuri:
| elisadaia a răspuns:

încerca sa iei decolorant de la Syoss, îl găsești în magazine și e foarte mult exista de 10, 11, 12 și chiar 13. Poți personal sa mergi și sa vezi ce nunta ai vrea și ai instrucțiunile înauntru în cutie.

| Liviu781 explică (pentru elisadaia):

Dar ce inseamna alea 10, 11, 12? Cat de deschis poate sa iasa parul?

| Liviu781 explică (pentru elisadaia):

Mersi

| elisadaia a răspuns (pentru Liviu781):

Da e puterea de decolorare, însa cu cât e puterea mai mare de decolorare exista șanse sa se ardă parul mai repede. Eu m-am făcut cu 13 însa am lăsat decolorantul mai putin dar rezultatul a fost foarte bun și parul a rămas sănătos. Coafezele recomanda dacă ai culoare închisa sa pui treptat decolorant de 6 apoi după vreo 2 saptamani sa pui de 10 însa sincer eu am zic sa iți iei de 12 dar sa îl lași cât scrie pe ambalaj și sigur iți iese sau cel putin poți verifica după 20 min sa nu iasă prea deschis

| tudy2003 a răspuns:

Trebuie sa stai cu decolorantul in par cam 30 Min., maxim 1 ora!