| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
Deci, mi-am cumparat ieri niste jeansi negri, un tricou negru cu cap de mort si niste opincute finute, dar tot negre. As vrea sa ma imbrac asa de Paste. Ce ziceti, e prea sobru?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Uuuu, nu așa taman de Paști, bre!
Mergi pe culori deschise, ești tânără, o ținută mai elegantă, etc.
O zi execelentă!
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

De unde stii ca sunt tanara?

20 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Prea mult negru. Schimbă măcar perechea de pantaloni cu una colorată, mai veselă, că e Paștele, nu o înmormântare.

| Didi908 a răspuns:

Eu zic sa nu te imbraci asa de Paste, mai ales ca TOATE sunt negre. Pastele este o sarbatoare in care oamenii se imbraca cu haine vesele cu culori vii pentru ca Iisus a Inviat si asta reprezinta o fericire pentru noi toti. Poti purta ceva negru, dar nu TOT negru. Eu zic sa le porti cu o alta ocazie, altundeva.winking
Un 1 mai fericit! :*

| anonim_4396 explică (pentru Didi908):

Merci la fel!

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Nu este frumos sa te imbraci asa de pasti, imbraca-te marti la scoala asa ca sa faci impresie

| anonim_4396 explică (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Trebuie sa port porcaria aia de uniforma. sad

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este porcarie, mie mi se pare interesanta

| anonim_4396 explică (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Uniforma mea este formata dintr-o fusta gogosar oribila si un sacou cu 3 marimi mai mare decat imi trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar daca imi pun un tricou oliv cu un cap de mort?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Da,e prea sobru.
Si mie imi place culoarea neagra mult, dar totusi e pastele, nu merge asa, alege alta tinuta.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar daca schimb tricoul?

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Nu mi se pare o tinuta adecvata pentru Paste! Ar trebui sa folosesti in outfitul tau culori cat mai deschise, accesorii nud, deoarece... e primavara!
Mult succes!

| bumtzbumtz a răspuns:

Nu mah toate negre? Altceva n-ai?

| anonim_4396 explică (pentru bumtzbumtz):

Ba da, dar m-am saturat de haine de copii mici!

| KnowEverything a răspuns:

Se sarbatoreste invierea lui Isus, nu moartea lui laughing Wtf? laughing

| anonim_4396 explică (pentru KnowEverything):

Se scrie Invierea Lui Iisus!

| MadalinaaIoana a răspuns:

Da, este prea sobru. Parerea mea este ca, de Paste, trebuie sa porti culori deschise, vesele, care sa reflecte bucuria pe care o simtin cu totii in suflete : bucuria invierii Mantuitorului!
Sper ca te-am ajutat!

| MeridaOcean a răspuns:

Poti schimba tricoul cu unul visiniu sau rosu, turcoaz mai inchis.mie imi place alegerea ta, dar cum ai zis tu era mult prea sobru.winking succes.

| AlexTd77 a răspuns:

Te imbraci cum te simti tu bine, in fond nu conteaza imbracamintea ca nu ea te reprezinta ci cat de bine dispusa esti in ziua respectiva.