| MusicHaveTheKeyOfMyHeart a întrebat:

M-am vopsit pentru prima data acum cateva zile si am o mica nelamurire

Parul meu inainte era saten, iar vopseaua utilizata era nuanta ciocolata amaruie, bate a roscat cand stau la soare.

Dupa o anumita perioada cand vopseaua se va duce, parul va reveni la culoarea naturala?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu chiar, daca ti-a iesit cu reflexii roscate inseamna ca vopseaua avea putin decolorant in ea. Ceea ce inseamna ca nu se va duce de tot si nu vei mai avea parul natural.
Dar daca nu iti place nuanta poti sa o corectezi cu samponul mov de la kallos.

| BlackRaven45 a răspuns:

Nu, doar radacinile vor avea culoarea naturala.

| EMike a răspuns:

Depinde si de vopsea. Daca avea amoniac e probabil ca raspunsul celor de dinainte sa fie corect. Daca nu, se va duce dupa spalari concomitente. happy

| GigiMenta a răspuns:

Nu, o saa ai culoarea naturala doar radacinile (cand iti va creste parul) in rest parul isi va pastra culoarea actuala adica ciocolata amaruie - roscat la soarehee hee