| DomnishoaraTPU a întrebat:

Reformulez o veche intrebare ca tot vine primavara anotimpul fetelor;-)).
1.Cum sa scap de cosuri?! Am tenul sensibil.
Ce geluri de curatare, masti naturale de casa sa folosesc?!
2.Cum sa imi acopar cearcanele natural?!
Ce creme si pliculete naturale sa folosesc?!
3.Cum sa ii dau o forma frumoasa parului meu sensibil si casant?!
Ce sampon revitalizant sa folosesc?!
4.Ce balsam delicat sa folosesc contra buzelor uscate si crapate?!
5.Cand ar fi bine sa tin o dieta de detoxifiere?!

Răspuns Câştigător
| IrinaMihaela15 a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci la cel mai apropiat plafar de zona in care locuiesti si sa-i spui toate aceste probleme persoanei de acolo pentru ca in general cei ce lucreaza intr-un plafar stiu destul de multe despre produsele pe care le vand si cum te pot ajuta acestea! Eu spre exemplu mi-am luat de la un plafar un sampon si o masca vitaminizanta care sa-mi repare parul, sa-l faca mai sanatos, puternic, sa nu se ingrase etc iar in legatura cu cura de detoxifiere ar fi mai bine sa te duci la un nutritionist care o sa-ti spuna exact ce alimente si suplimente ar trebui sa consumi! Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa-ti dau o veste proasta :
O sa ai cosuri cam pana la 20-25 de ani.

Sa stii ca am vazut si femei la 43 de ani cu cosuri.

| DomnishoaraTPU explică (pentru anonim_4396):

Am gresit iar cand am formulat intrebarea.
Stiu ca apar toata viata.Dar voiam doar un remediu alternativ care sa le acopere si sa le faca sa se usuce putin. Arata urat de tot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DomnishoaraTPU):

N-ai ce sa le faci.
Lasa-le asa cum sunt.
Eu am dat intr-o acnee mai urata si n-ai idee cate mi-a cauzat.

''un remediu alternativ care sa le acopere si sa le faca sa se usuce putin''- Sa nu cumva sa incerci sa te dai cu fond de ten.

| DomnishoaraTPU explică (pentru anonim_4396):

Nici nu mi-a trecut prin cap de fond de ten.
Nu ma lasa parintii sa folosesc si nici nu doresc.
Eu ziceam c-ar fi bine un sapun special de fata de la farmacie sau apa termala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DomnishoaraTPU):

Apa termala, da.
Felicitari. Imi place cum gandesti happy

| Sfetnicul a răspuns:

Coșurile se fac din cauza mâncării bogate în grăsimi și hormoni, din cauza transpirației și a mizeriei de pe față, inclusiv farduri și machiaje (nu respiră celulele), din cauza gândurilor rele, a viciilor.

| DomnishoaraTPU explică (pentru Sfetnicul):

Eu nu mananc gras, de fapt mananc, dar nu ca adaug ulei la mancare ci doar ca mananc mai nou mai multa mancare fast-food deoarece nu am timp sa mananc acasa merg la scoala.Intradevar, transpir des, am 13 ani si 6 luni dar nu ma machiez, sunt prea mica.