| Vali2343242 a întrebat:

sunt baiat, 15 ani si se apropie banchetul iar eu nu stiu cu ce sa ma imbrac. Ma gandeam la niste tenesi negri, blugi negri cu un pic de tur, mulati, o camasa alba simpla si un sacou. Gen, camasa sa nu o tin in pantaloni iar sacoul descheiat. Fara papion sau cravata. Dar o sa fie cald afara asa ca mai bine imi iau o camasa (cu manecile trase) si un papion rosu. Ma gandeam la un pic de culoare. Eventual, bretele. Voi ce ziceti? Am nevoie de un sfat...
Dau funda!
By the way, vine examenul... bafta tuturor:*

4 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

E perfecta o camasa alba, atata timp cat pantalonii sunt negri.
Sacoul conteaza doar la inceput, cand iti faci prezenta. dupa sigur nu il vei mai purta.
Poti opta si pentru o camasa in carouri albastra, de exemplu.
Papionul nu e obligatoriu, dar ar da bine unul, daca e stilul tau.
Un papion negru / albastru ar fi ok ..depinde acum si ce culoare au tenesii ( daca sunt doar negri sau mai au si alte liniute, chestii cu alte culori ).

| Andrei_Laurentiu_1987 a răspuns:

Incearca culori mai deschise cum a zis un mare om :
,, Culoarea se poate asemana cu personalitatea ta´´
Dar in fine eu ti-as recomanda culori mai deschise. Bafta SI NUMAI NOTE MARI!

| Alex99_5691 a răspuns:

Salut. Nu stiu cum e stilul tau dar, in perioada asta se poarta mult la baieti tineri hainele cu flori. Cred ca o camasa cu flori, cu niste pantaloni albastrii si un sacou gri si un papion ar merge perfect. Sper ca te-am ajutat pacar in privita camasii. big grin

| Six06 a răspuns:

Mai bine fara papion cum ai zis prima data e bine