| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,
Vara asta am o nunta la care sunt domnisor de onoare, trebuie neaparat sa merg cu sacou sau pot sa merg numa in pantofi-pantaloni-camasa-papion-bretele-curea?
As evita sacoul pentru ca na, este vara, este cald etc.

Ce ziceti?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Domnisor de onoroare? lol
se numeste cavaler de onoare.

cum sa te duci la o nunta doar in camasa mai ales cand ai si o pozitie atat de importanta? iti este asa de greu sa iti scoti sacoul cand nu ai sa mai poti de cald?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salutare.Cavaler de onoare se zice.In fine, depide de zona cred. Mai intai poti lua si sacoul pe tine.Nu de alta dar mai trageti cate o poza pe acolo si...toata lumea cu sacou, numai tu fara. Mai tarziu cand se incinge atmosfera sau chiar e cald in timpul dansului sau mesei sau mai stiu eu ce, il poti dezbraca.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

happy Inchipuie-ti ca vei face o poza cu domnisorar de onoare, ar iesi cam naspa cu vestimentatia lipsa nu? Doar in camasa si bretele, ca la carciuma din sat? Mai lipseste sa ai si camasa scoasa afara din pantaloni si sa te cherchelesti bine.laughing Uneori si la astfel de evenimente, trebuie sa suferim.

| slayshock1 a răspuns:

Si eu merg peste cateva zile la nunta unde sunt la fel domnisor de onoare, si nu-mi iau sacou, asa au spus mai multi ca e cald si mna...n-are rost.O seara buna!

| Ardelean_Liana_1976 a răspuns:

Eu cred ca daca intreaga tinuta este eleganta merge si fara sacou, dar nu sunt sigura, nu vreau sa iti dau un raspuns pe care sa il regreti!
Acesta a fost punctul meu de vedere!

| Zlekov a răspuns:

Merge si fara sacou...

| Zlekov a răspuns:

Merge si fara sacou.