| ralfy123 a întrebat:

sunt baiat, iar de la 12 ani am incput sa cosuri ( pubertatea asta ). Bineinteles cum au aparut asa vor trece, la inceput eram plin, acum am 14 ani si nu mai am asa multe. La un momentdat nu mai aveam deloc. Acum mi-au reparut doar pe partiile laterale ale fetei.
Problema e ca sunt acele tipuri de cosuri care la inceput sunt sub piele, dureroase apoi ies mega mari si inevitabil erup si ramane cicatrice.
Cum sa scap de ele? Am folosit zynerit, e foarte bun. Il recomand dar vreau sa-l schimb cu altceva. Ceva idei?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Medicul de familie e ideea.

| Etelca a răspuns:

Trebuie sa te duci la dermatolog pentru ca altfel poate iti strici pielea cu produse proaste, el o sa stie cel mai bine ce sa iti prescrie.

| Aiden a răspuns:

Tai o lămâie, îţi ungi faţa cu sucul ei, aştepţi 30 de minute, clăteşti, faci asta de 3 ori pe săptămână. Să-mi spui cum a mers.

| Mihaiuuuu a răspuns:

Du-te la dermatolog, el o sa stie cel mai bine ce sa iti prescrie!