| Anonimaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Vă rog ajutaţi-mă, dau fundă! Eu am început să îmi epilez mustaţa de ceva vreme (am puţin) cu benzi depilatoare de ceară, dar nu se smulg toate firele deoarece nu prea ştiu să le folosesc. Spuneţi-mi şi mie vă rog cu exactitate cum să procedez.

1 răspuns:
| miki13 a răspuns:

Mai intai de toate trebuie sa iti cureti fata(spalata si uscata). Incalzesti banda frecand-o intre palme timp de 30 de secunde. Aplici una dintre cele doua parti ale benzii pe mustata.In timp ce cu o mana intinzi bine pielea, cu cealalta mana indepartezi banda rapid cu o singura miscare.