| BacaCostin a întrebat:

vreau sa devin un hair-stylist si as vrea sa stiu ce as putea face ca sa devin unul. Am inteles o sa ma duc la liceu cu profil "estetica si igiena corpului omenesc coafor-stilist "

Dar vreau sa stiu daca conteaza Bacalaureatul cand ma duc sa ma angajez undeva sau am nevoie doar de talent?

Răspuns Câştigător
| emidin20 a răspuns:

In primul rand trebuie sa iei Bacalaureatul dupa ce il iei ar fi bine sa dai si la o facultate daca nu vrei sa dai la facultate du-te si fa un curs si, sa te pui pe munca serios sa inveti cu ce se mananca meseria si dupa sa iti cauti un salon.Sunt si niste saloane care te angajeaza incepatori pentru a invata meseria(asta nu o sa gasesti la tot pasul).Eu cred ca esti in a 8 a si acum te gandesti ce vrei sa fii in viata la ce liceu vrei sa dai si ce profil.Nu iti asculta pariniti, nu te duce la liceul unde se duc prieteni tai.Gandestete bine unde vrei sa dai undeva un liceu cu profile care iti plac.Inca ceva trebuie sa ai si o medie maricica macar un 8 fara sa ai o problema in alegerea liceului si profilului.O zi buna!

3 răspunsuri:
| Dianatips a răspuns:

Cred ca se poate si fara Bac, dar cel mai bine ar fi cu. Da, ai putea sa te inscri la un liceu de acest profil sau ai putea sa te interesezi pe net daca nu se practica ceva cursuri de hairstyling la tine in oras dupa care sa iti faci practica intr-un salon happy