| LoreBuff a întrebat:

vreau sa ma vopsesc cu albastru de metil.Cum se procedeaza? Cam ce culoare iese pe parul saten? Funda happy

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Dar nu cred ca vrei sa te faci toata albastra...iti faci cateva suvite.Iti decolorezi parul ori cu pudra decoloranta si oxidant(de la kallos sau alta firma) ori gasesti in magazine cutii cu crema decoloranta(de la palette, garnier), dar sa scrie crema decoloranta ca sa-ti decoloreze calumea parul. Apoi iti dai cu albastru de metil si se va duce singur dupa cateva spalari si poti sa te faci ce culoare vrei.

8 răspunsuri:
| ammona a răspuns:

Iese verde...dar daca ploua...n-ai sa fii incantata :)
eu iti recomand asta http://www.pisica-neagra.ro - sunt semipermanente

| Bondarel99 a răspuns:

Albastru de metil e o vopsea naturala care nu distruge parul, e un nuantator si se aplica foarte usor numai ca pe saten nu va iesi albastru ci...verde laughing
Daca vrei albastru, decoloreaza-te!

| LoreBuff explică (pentru Bondarel99):

Cu ce ma decolorez?
Inca o intrebare. dupa ce ma fac [la vara], ca sa am din nou culoarea parului meu, cum fac? Il vopsesc?

| LoreBuff explică (pentru Bondarel99):

Multumesc happy

| Bondarel99 a răspuns (pentru LoreBuff):

Cu placere :*

| Bondarel99 a răspuns (pentru LoreBuff):

Dar nu cred ca vrei sa te faci toata albastra...iti faci cateva suvite.Iti decolorezi parul ori cu pudra decoloranta si oxidant(de la kallos sau alta firma) ori gasesti in magazine cutii cu crema decoloranta(de la palette, garnier), dar sa scrie crema decoloranta ca sa-ti decoloreze calumea parul. Apoi iti dai cu albastru de metil si se va duce singur dupa cateva spalari si poti sa te faci ce culoare vrei.

| emag a răspuns:

Sincer, nu te-as sfatui, s-a vopsit o prietena care e blonda, si sta oribil, a iesit un albastru spre mov, nu cred ca ar iesi departe pe saten, acum cum vrei tu happy

| Camelisa a răspuns:

Nu iti recomand toate prostiile happy albastru, roz, rosu... FETELOR?! unde va este capul? serios acum?!

| luisanamy a răspuns:

Mai bine te vopsesti cu o vopsea de la ce firma vrei tu, sa fie de calitate. Nu cred ca vrei sa iti distrugi parul.