| alisa05 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc cu albastru de metil. Stiu ca trebuie sa pun intr-un lighean 30 de picaturi si sa stau jumate de ora cu capul in el. E bine? Cam ce culoare iese pe parul saten si dupa cate spalari se ia?

Răspuns Câştigător
| IrinaAniri a răspuns:

Eu mi-am facut de curand, am incercat prima data cu solutia diluata in apa si a iesit o culoare foarte pala, apoi mi-am bagat suvita pe par, proaspat spalata in sticluta, am stat cu ea in sticluta cam 2 minute, apoi am scos-o repede si am infasurat-o in folie de aluminiu. Am stat cam 20 de minute.

Si eu sunt tot satena si mi-a iesit o culoare foarte faina, un turcoaz inchis dar cu mai multe tente de albastru. Mie mi s-a dus la piscina, dar bine, am stat o zi intreaga cu capul in apa cu clor, apoi am dat si de 3 ori cu sampon si nu mi s-a dus chiar complet. Daca te speli normal cred ca rezista la 2 sau chiar 3 spalari.

| Sele_Selena_1999 a răspuns (pentru IrinaAniri):

Si nu se coloreaza apa din piscina?

7 răspunsuri:
| Mary2011 a răspuns:

SI eu m-am vopsit cu albastru de metil laughing si am parul tot saten thinking ei prima data parul va fi albastru inchis. Problema e ca vei murdari multe haine si pernawinking dar se va lua la spalat thinking Si culoare se ia la 3-4 spalari, dar dupa ce te speli prima data o sa se faca spre verdehee hee Succes :*

| alisa05 explică (pentru Mary2011):

Adica culoarea se ia, chiar daca m-am uscat?!

| Mary2011 a răspuns (pentru alisa05):

Da... se ia si cand pui mana :-s si se va lua si pe haine happy daca te vei decolora mai intai happy [dar nu iti recomand asta :O]... nu se va lua decat atunci cand te vei spala.

| DarkBlood32 a răspuns:

Cred ca da. thinking
Pe parul saten deschis iese mai albastru, iar pe cel inchis, un albastru mai inchis.
Se ia dupa 15 spalari, parca.

| わたなべ久美子 a răspuns:

Nu trebuie sa stai 30 min cu capul in lighean :-s. Uite aici cum sa le faci http://hypeupyourday.wordpress.com/author/hypeupyourday/ dai in jos pana o vezi pe aia ca are suvite albastre nu mov.Acolo iti arata tot, iar pe parul saten iese un fel de verde.Bafta;)

Alte răspunsuri