| CattanyMihai778 a întrebat:

Salut,vreau sa-mi cumpar un aparat de tuns pentru catel curat de casa, s-a tuns cineva cu aparat de tuns pentru caini? Adica daca merg si la oameni cele de animale?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si eu ma tund cu un asemenea aparat (Surker) si MERGE PERFECT.
Se pare ca, producatorii deseori sunt mai atenti de rasfatarea animalelor, decat de oameni. happy
Masina de tuns este foarte silentioasa, functioneaza pe baterie reincarcabila (acumulator) si este foarte silentios. Taie foarte bine si nu trage firele de par.

Mai am un alt aparat de tuns "de firma", dar functioneaza mult mai zgomotos, doar de la curent si trage cate un manunchi de fire, de-mi curg lacrimile cateodata. crying
Nici nu-l mai folosesc.

| CattanyMihai778 explică (pentru Bula):

Am gasit Surker pentru animale sk -107 la 57 lei, al tau ce model este?

| Bula a răspuns (pentru CattanyMihai778):

Nu se mai vede modelul, s-a sters in cativa ani.
Este cu 3 distantiere pentru lungimea taierii, a costat 75 lei (daca-mi aduc bine aminte).

| Drekrax a răspuns:

Eu ma tund cu un aparat Moser 1400 (Made in Germany), pe langa asta ma si barbieresc cu ea. Din ce am vazut pe internet, se foloseste si pe caini. Tunde excelent si nu trage niciun fir de par iar pe langa asta nici nu e scumpa. O am de 2 ani si e ca noua. Ca puncte slabe pot spune ca e galagioasa si e pe fir.