| DanielaDumitrescu99 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cum sa imi fac parul mai drept, eu il am semidrept si il vreau mai drept, nu vreau sa mi-l indrept cu placa pentru ca economisesc bani.

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna! big grin Nu e vorba doar de bani, ci si de sanatatea parului tau, asa ca este bine ca te-ai gandit sa nu folosesti placa prea mult. Si parul meu este aproape 100% drept in mod natural, dar dupa baie il pieptan bine pana la varfuri ca sa stea si mai drept. Poti de asemenea sa folosesti un sampon si un balsam speciale pentru parul drept, cum ar fi cele de la Gliss, varianta mov. Mult succes si un par cat mai frumos si sanatos! big grin

2 răspunsuri:
| Gabytzaa98 a răspuns:

Pai, exista o placa roz destuld e buna la 12 lei decat. esti dubios dar atat costa.Nu mai economisesti bani si ai si parul drept! xD

| Alexandra2095 a răspuns:

Buna, Oana.Si eu am problema cu parul drept.Eu am parul ondulat si folosesc placa de intins.Nu cheltui prea mult, doar cand o achizitionezi si daca il ai semidrept, inseamna ca parul iti permite si o placa mai ieftina.Sunt placi de ceramica ieftine, nu la fel de bune ca cele mai scumpe, evident, dar daca parul tau este semidrept, este perfecta.Folosesti un balsam de par si din cand in cand, cand simti nevoia(depinde de parul tau cat de repede se deterioreaza)poti folosi si cate o masca(de preferabil cu ulei de masline). Eu tot la fel fac si e totul okwinking