| Andrree a întrebat:

Salutare, TPU! happy
De ceva timp incoace mi s-a stricat placa de par, mai exact o bag in priza, o las sa se incalzeasca, se incalzeste, dar atunci cand apropii cele 2 parti componente ale placii, ca sa zic asa, se stinge beculetul care indica faptul ca e pornita si se raceste treptat-treptat.
Intrebarea mea este: pot fi placile de par reparate? Si daca da, unde mai exact se poate intampla asta?

2 răspunsuri:
| AndreeLolla a răspuns:

Eu am auzit ca da, da nu stiu cine si unde...

| WinchesterBros a răspuns:

Buna! Cel mai probabil, cauza defectiunii este provocata de contactul a doua sau mai multe fire/cabluri fara izolare care odata atinse nu permit curentului sa mearga mai departe... Aceste placi pot fi reparate de persoane cu experienta cum ar fi profesorii de fizica...winking