| andreeapop14 a întrebat:

Saluut TPU! De 2 ani am probleme cu cosurile. La momentul actual nu prea mai am pe fata dar mi.au ramas pete rosi, cred ca sunt cicatrici sau ceva, sunt asa sub piele, nu stiu sa explic. Stiu ca e normal sa am cosuri la pubertate, eu avand 15 ani, dar nu cred ca sa.ti ramana pete. Miau mai aparut si pe fund o iritatie la fel, doar k nu mi.a disparut si ma dor foarte rau cosurile, mi.au mai apratu jsi deasupra la piept si intre sani. As vrea sa-mi recomandato o crema, cred ca pana acum am folosit sute, si acum cred ca mai am vreo 4-5. Sper sa ma puteti ajuta! Multumesc anticipat si funda! love struck

Răspuns Câştigător
| stelutzagry a răspuns:

Da, mai rau ti-ai facut sa folosesti atatea creme dupa auzite. si eu am avut pe la 15 16 ani o sumedenie de cosuri pe piept si da unele ramaneau ca niste pete rosiatice, eu ma iritam de la haine sa stii conteaza incearaca sa iti pui sutiene si tricouri numai din bumbac o perioada ca sa absoarba transpiratia si sa iti respire pielea iar o crema anume nu am cum sa iti spun pentru ca am fost la dermatolog si mi-a dat un preparat facut in farmacie, depinde de pielea ta etc. fugi la un control si nu mai folosi nimic de la magazine pentru cosuri ca mai rau ti le usuca si reapar. multa sanatate. app demachiazate corect cu ceva usor.si incearca sa te dai cu cat mai putin fond de ten:*

2 răspunsuri:
| Farmec a răspuns:

Recomandam sa folositi Gerovital Plant Stop Acnee! (http://farmec.ro/produse/criterii-115-gerovital-plant-stop-acnee/1.html)
Statisticile spun că mai mult de 90% dintre adolescenţi vor suferi la un moment dat de acnee. Pe lângă o alimentaţie sănătoasă, pe lângă igiena zilnică a feţei şi măştile cu argilă, acum poţi scăpa de acnee în doar 4 săptămâni.

Gama Gerovital Plant Stop Acnee, special concepută pentru tenul cu imperfecţiuni, este primul pas către o piele sănătoasă şi un chip luminos. Cu o eficacitate antiacneică demonstrată clinic de 83%, produsele gamei Stop Acnee te scapă de acnee în doar 4 săptămâni.

| LacryCool a răspuns:

Pai nu ar trebui sa te dai cu orice crema fara sa consulti un dermatolog, parerea mea, pentru ca poti fi alergica. Cel mai bine du-te la un dermatolog si sigur te va ajuta el. Funda? puppy dog eyes