| deeablonda23 a întrebat:

Scuze pentru categorie dar categoria sanatate nu imi aparea. Am amigdalita din partea stanga umflata si respir foarte greu. Credeti ca respir greu de la amigdalita?

3 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

Nu neaparat.Respiri greu din cauza ca ai caile respiratorii imflamate.In acest caz, trebuie sa iei antibioticele pe care ti le recoamanda medicul de familie.In caz de te stanjenesc amigdalele, iti provoaca dureri, ia-ti de la farmacie Nicotinat de Metil si aplica acest unguent pe gat.

| deeablonda23 explică (pentru Delicacy):

Fara antibiotic nu trece?

| Delicacy a răspuns (pentru deeablonda23):

Daca te doare foarte tare, ai stari febrile, mucozitati in piept/laringe, nu iti va trece fara antibiotice.Dar poti incerca unguentul de care ti-am spus.