| afrodita3333 a întrebat:

Se poate intampla ceva rau cu parul meu daca folosesc sampon de copii? Am parul gras si ma spal la 2 zile(am incercat toate sampoanele posibine dar degeaba tot se ingrasa)asa ca ma gandeam ca un sampon de copii e mai pland si nu imi chinuie atat de tare parul ca un sampon anti-matreata sau anti-sebum.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu se intampla nimic, chiar sunt recomandate produsele pentru copii

| Bondarel99 a răspuns:

Sampoanele pentru copii sunt mai blande si sunt recomandate daca ai un par fin si subtire.Dermatologii recomanda spalarea parului la 4-5 zile si 3-4 zile in cazul parului gras, poate ti se ingrasa din cauza ca il speli prea des.

| afrodita3333 explică (pentru Bondarel99):

Am incercat sa-l spal mai rar dar tot la fel se ingrasa.Probabil este ceva hormonal.Multumesc de raspuns, exact asa e parul meu fin si subtirewinking

| Kasia a răspuns:

Samponul de copii nu se foloseste atunci cand ai parul gras.acesta intensifica sebumul de aceea nu e recomandat la adulti si adolescenti la care oricum glandele sebacee lucreaza normal.

| FashionDream a răspuns:

Nu! De ce ar putea sa se intample ceva rau? Si un prieten de al meu se spala tot cu sampon de copii si are parul atat de stralucitor si de moale!

| MerVeilleuX a răspuns:

Nu are nimic.