| MarcelinoPanivino00 a întrebat:

Si-a comandat cineva extensii de pe siteul www.divisima.ro? Daca da, ati fost multumite?

Răspuns Câştigător
| madducu a răspuns:

Vezi ca e o mare teapa! Sa nu comanzi!
Uite aici dovada:
http://antonia-makeup.blogspot.com/......fecte.html
Si pe Fb personal, uite ce mesaj a lasat azi dimineata Antonia:
"Am facut rost de mai multe detalii care imi trebuiau pentru. ai cere socoteala legal Diana Manisor din din Tg. Mures, cea care a avut site-ul extensii-perfecte.ro (si care acum si-a deschis divisima), cea care nu a avut nici macar bunul simt sa poarte niciodata o discutie la telefon cu mine, pe email sau pe mess. In aceasta situatie mai sunt 16 fete care m-au contactat si pe email."
Deci fata cu site-ul asta, divisima, e aceeasi care i-a dat teapa de pe site-ul extensii perfecte.
Ai mare grija! Nu te sfatuiesc sa comanzi.

| AncutaM a răspuns (pentru madducu):

@madducu, eu cred ac vorbesti prostii, dar niste prostii monumentale. Divisima nu are nici o legatura cu magazinul ala de care zici tu, iar produsele poate n-or fi ele cele mai bune de pe piata insa sunt DECENTE la calitate si pret.

Eu am 3 extensii de la ei si sunt destul de multumita de ele. Una este sintatica si in ciuda faptului ca este 80 lei chiar e ok. Si o prietena de-a mea a primit recent niste exensii si a scris niste pareri daca va intereseaza le gasiti aici http://alecia.ro/extensii-de-par-divisima/

Ce vreau eu sa zic e sa incercati sa nu mai vorbiti din auzite de la unii si altii. Este pacat sa va bateti joc de numele unei firme doar pentru ca o firma concurenta le face publicitate negativa. Intelegeti voi unde bat :)

11 răspunsuri:
| AnyTsSa a răspuns:

Eu as vrea sa imi comand pentru ca am o prietena care si-a comandat si e foarte multumita de ele+ca sunt recomandate si de bianca dragusanu si sunt facute din par natural nu sunt sintetice.Deci comanda-ti cu incredere.sunt foarte bune

| Merrcy a răspuns:

Ceao Fetelor. Sunt din Oradea, si am comandat parul de pe acest site. Nu e par sintetic, dar nici natural 100%. Dar titusi ok. Prima data e foarte matasos, dar dupa spalare e foarte aspru, chiar daca dau cu masca absolut repair. Se poate ondula, lungimea corespunda, insa gramajul nu. Au fost amabili prin telefon, mi-au spus si gramajul, insa parul e foarte putin, foarte rar. Imi pun si clipsuri pe care le-am avut de dinainte langa parula aste pe care le-am comandat. deci.asta e.

| roxanaapostol a răspuns (pentru Merrcy):

Draga Merrcy, si eu mi-am luat de la ei, le-am putut vopsi, ondula, intinde, increti...ce altceva mai trebuie ca sa fie natural?! La spalare, ai mare grija ca orice extensie daca nu stii sa o speli cu grija se face urat! Extensiile trebuie spala-te cu grija de sus in jos! Eu mi-am luat de la ei si sunt extrem e multumita, daca aveam orice nelamurire ii sunam si imi raspundeau si ma ajutau. Le-am vopsit si arata superb! Vezi ca toate extensiile sunt facute standard pentru un par normal. Daca ai par mai des ai nevoie sigur de 2 seturi! Culmea e ca eu le spal si chiar arata si mai bine dupa spalare happy Recomand cu drag extensiile Divisima

| RoxanaUlm a răspuns:

Eu le am de o saptamana si le-am vopsit si au iesit superbe! Deci ti le recomand cu toata increderea! Chiar e par natural 100% nu tepe cum promit alte siteuri! Cumpara cu incredere! Va pup

| Merrcy a răspuns (pentru RoxanaUlm):

Ceao Fetelor. Sunt din Oradea, si am comandat parul de pe acest site. Nu e par sintetic, dar nici natural 100%. Dar titusi ok. Prima data e foarte matasos, dar dupa spalare e foarte aspru, chiar daca dau cu masca absolut repair. Se poate ondula, lungimea corespunda, insa gramajul nu. Au fost amabili prin telefon, mi-au spus si gramajul, insa parul e foarte putin, foarte rar. Imi pun si clipsuri pe care le-am avut de dinainte langa parula aste pe care le-am comandat. deci.asta e.

| roxanaapostol a răspuns (pentru Merrcy):

Draga Merrcy, si eu mi-am luat de la ei, le-am putut vopsi, ondula, intinde, increti...ce altceva mai trebuie ca sa fie natural?! La spalare, ai mare grija ca orice extensie daca nu stii sa o speli cu grija se face urat! Extensiile trebuie spala-te cu grija de sus in jos! Eu mi-am luat de la ei si sunt extrem e multumita, daca aveam orice nelamurire ii sunam si imi raspundeau si ma ajutau. Le-am vopsit si arata superb! Vezi ca toate extensiile sunt facute standard pentru un par normal. Daca ai par mai des ai nevoie sigur de 2 seturi! Culmea e ca eu le spal si chiar arata si mai bine dupa spalare happy Recomand cu drag extensiile Divisima, ia-ti 2 seturi daca ai parul des happy

| Merrcy a răspuns (pentru roxanaapostol):

Draga Roxana. Stiu eu foarte bine cum trebuie spalat extensiile. Din pacate am par foarte rar, dar si asa arat nasol, mai las o luna maxim si dau jos. A mele sunt cusute, si nu pot sa cos o gramada de randuri pe cap, caci asa e regula. Trebe sa fiue un picut loc ca sa speli la cap si intre extensii ca sa nu te trezesti cu neplaceri. Extensii cu ceratina nu va recomand, am vazut rezultatele. Sunt extensii naturale si sintetice si sunt si intre, care-s amestecate. De la divisima e asa.

| RoxanaUlm a răspuns (pentru Merrcy):

Pai si eu am cheratina puse si le am de 3 luni le-am pus la salon si arata ff fbine! Daca nu le pui bine si la cineva specializat cele cu cheratina se poate provca un dezastru indiferent de unde cumperi!;) Si acum totusi, la pretul la care il au pe site, calitatea face toti banii! Au si f multe cliente multumite cu poze reale pe www.facebook.com/divisima. Poate le ingrijesti altfel si arata mult mai bine! O zi buna

| ExtensiiDivisima a răspuns:

Buna ziua, sunt repezentat www.Divisima.ro, Magazinul Online de extensii din par natural 100%. Divisima este un BRAND INTERNATIONAL, care activeaza in domeniul extensiilor de par de mai bine de 5 ani de zile, si a aparut pe piata romaneasca de 1 an de zile, iar pe piata online de cateva luni. Deosebirea intre noi si alte " magazine" este ca in momentul in care dvs dati comanda primiti automat o factura pe mail cu datele firmei, precum si o factura in original cu stampila in pachet, langa extensii. Toate acestea pentru a va asigura ca primiti intr-adevar 100% par natural, adica ceea ce ati comandat. NU DORIM sa fim asociati cu nici un alt site de extensii de par, suntem o MARCA INREGISTRATA la Osim! Va multumim si va asteptam cu drag pe siteul nostru, www.Divisima.ro

| lauraC81 a răspuns:

Eu comand intotdeauna de la divisima. niciodata nu am avut probleme cu extensiile de par. trebuie sa stii sa le intretii ca sa te tina. eu ti le recomand.