| anamaria8811 a întrebat:

Stie cineva ce as putea sa incerc sa imi creasca parul?unii zic ca trebuie sa te tunzi mai desc ca sa iti creasca mai repede.mie imi creste foarte greu.as vrea sa stiu daca este ceva solutii pentru cresterea parului.

Răspuns Câştigător
| d0pex a răspuns:

Daca te astepti la un miracol, probabil nu vei reusi. Sa faci parul sa creasca mai repede este o munca titanica, ai nevoie de rabdare si mult efort. Tot ce poti face este sa maresti ritmul de crestere al parului.

Pasul 1
Daca te chinui sa faci parul sa creasca mai repede dupa ce l-ai "omorat" (prin numeroase produse cosmetice, coafat excesiv, placa de par, foehn, etc) nu vei reusi. Mai mult de atat, un par deteriorat are un ritm de crestere mult mai lent.

Pasul 2
Un deficit de vitamine ar fi cauza care sta intre tine si un par lung. Intra in cel mai apropiata farmacie si cauta vitamina A, B, C si E. De obicei, gasesti un complex de vitamine care le contine pe toate acestea. Nici un complex de vitamine conceput special pentru piele sanatoasa si cresterea unghiilor si a parului nu e de lepadat. Aceasta constituie solutia cea mai buna - rezultatele nu vor intarzia sa apara dupa cateva saptamani.

Pasul 3
Periaza-ti bine parul. Investeste intr-o perie lata si captusita. Aceasta stimuleaza circulatia sangelui pe scalp. Periaza parul dimineata, si timp de 5 minute seara. Ai grija sa nu se rupa firele de par de la periatul prea intens!

Pasul 4
Alta modalitate foarte buna de stimulare a circulatiei sangelui este masajul scalpului. Ori de cate ori ai timp, maseaza pielea capului incet, folosind o miscare circulara. Poti face asta in timp ce te uiti la televizor, inainte de culcare sau chiar cand te speli pe cap.
Am Copiat Asta De aici : http://www.calificativ.ro/Metode_de_crestere_rapida_a_parului-a20517.html
Sper ca te-am ajutat :)

3 răspunsuri:
| warmheart10 a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin si e foarte bun.Imi creste mai repede parul ca de obicei si are mai putine fire despicate.Il aplici pe par,masezi la scalp si il intinzi usor pe par.Apoi infasori parul cu un prosop si stai o ora sau doua,unii dorm cu el toata noaptea.Iti clatesti bine parul si poti sa til speli si cu otet,deoarece iti va da un plus de sctralucire.

| MIHAelaKISS a răspuns:

Ce zici de un tratament pentru par cu ou si inca ceva dar nu mai stiu ce