| Gabiursu123 a întrebat:

Tinand cont ca-s gras, vineri am banchetul si nu stiu cum sa tin camasa pe afara sau inauntru. Ca ma gandesc ca am o curea maro care se potriveste cu pantofi si da bine.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La banchet trebuei sa te imbraci la costum, sau cu sacou, camasa si pantalon clasic, cu dunga. Asadar, camasa va sta numai in pantaloni, ca nu se poate altfel, la o tinuta clasica si eleganta.
cat despre curea, da, ar trebuiis a se potriveasca cu pantofii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa o porti si in pantaloni, chiar daca ai burta, dar pune un sacou, chiar daca nu il inchizi.

| Gabiursu123 explică (pentru anonim_4396):

Sincer dupa tine in pantaloni sau afara?

| OctavianSps a răspuns:

Afara, da mult mai bine, doar sa nu fie foarte lunga. Sfatul meu ar fi sa fie de culoare inchisa poate chiar negru, deoarece albul chiar scoate in evidenta formele. Succes.