| mylife415 a întrebat:

TPU.1.Daca imi epilez mustata cu benzi de ceara, cand trebuie sa ma epilez iar?
2. Daca ma epilez, ce sa fac sa nu ma irit sa nu se inroseasca?

4 răspunsuri:
| VanillaCh0c0 a răspuns:

1.Da, trebuie sa te epilezi iar, dar asta depinde de metabolismul tau si de modul in care iti creste firul de par.
2. De obicei, benzile de ceara sunt insotite de servete cu extract de aloe vera care previne roseata si imflamatia propriu-zisa.
Sper ca te-am ajutat happy

| ioanaAn a răspuns:

1. Cand vezi ca o sa creasca iar
2. Te dai cu o crema anti iritanta, gasesti destule in magazine

| xey a răspuns:

1.daca te epilezi cu ceara normal ca mai creste, dar o sa dureze o luna si nu o sa ai mancarimi sau altceva 2. daca te epilezi normal te mananca, firul se face mai tare si o sa te manance( locul in care te epilezi o sa te manance)

| NeonLights a răspuns:

1.Atunci cand vezi ca ti-a crescut iar.
2.Sa ai grija sa nu aplici d mai multe ori banda in acelasi loc( asta ca sa nu te iriti).Sa nu se inroseasca n-ai cum sa eviti. Poti doar sa nu iesi din casa vreo 2-3 ore dupa ce te-ai epilat, dupa care pielea revine la normal.
happy