| alexandra7199271 a întrebat:

Transpir foarte mult, ce să fac? Mai ales la subraț…este vreo rețetă să fac acasă? Sau acidul glicolic?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cel mai probabil coroborat cu alte intrebari ale tale ai as acum spune @celdrept, hiperhidroza iar in cazurile deranjante este musai sa te vada un medic
solutiile din farmacie vor ajuta, dar cauza ramane, la un moment dat te vei satura sa folosesti solutii care mai de care mai scumpe care nu vor mai da rezultate!

| Violleta2022 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un medic ENDOCRONILOG, fiindca transpiratia excesiva poate fi cauzata de un inbalas hormonal sau probleme cu tiroida.
Nu trata efectul (adica tratamnete la subrat) ci trateaza CAUZA care produce transpiratia excesiva, ca acolo vrei sa iti rezolvi problema de sanatate ca pe viitor sa nu mai transpiri excesiv sau sa evolueze boala sau problemele de sanatte pe care el ai acum.
sanatate multa!

| alina2k18 a răspuns:

Esti la pubertate?
Incearca sa porti numai bumbac si un deodorant bun.
Neaparat 2 dusuri pe zi!

| Celdrept a răspuns:

Probabil ai anxietate sociala sau suferi de hiperhidroza.

| raluca8995 a răspuns:

Depinde si de varsta, sex si activitate fizica. Daca esti adolescent poti sa transpiri mai mult din cauza schimbarilor hormonale sau poti transpira si daca faci efort fizic si sunt multe alte motive. Daca ai suspiciuni ca ceva chiar nu este in regula e bine sa te duci la medic