| parsanel a întrebat:

Vad multi baietii cu barba crescuta uniforma se vede altfel e acel ceva.Este cumva un secret trebuie sa te barbieresti intr-un anumit fel stie cineva la ce ma refer?

2 răspunsuri:
| Nede a răspuns:

Barba difera de la barbat la barbat. La fel cum a spus si daassh mai sus tine si de testosteron, dar nu exclusiv. Sunt mai multi factori care pot influenta cresterea barbii cum ar fi cel hormonal sau cel ereditar.
Pe langa asta, nu toti baietii pe care ii vezi tu ca au barba uniforma o au asa de la natura. Majoritatea isi tund barba ca sa arate astfel sau am mai auzit de cazuri in care isi vopsesc barba.

| daassh a răspuns:

NU, nu este un secret, eu am avut barba inca din clasa a 8 a, si cand ma refer la barba nu ma refer la putin pe perciuni si mustata, totul tine de testosteron, si cat de mult il stimulezi, cum il stimulezi? sport regulat, odihna si eliminarea stresului, alimentatie(punctuala si programata), etc.