| Sweetllemon a întrebat:

Violetul de gentiana si albastrul de metil se pot folosi si pentru vopsirea parului?

Mai exista si alte astfel de modalitati de a-ti vopsi parul?

Răspuns Câştigător
| adyth a răspuns:

Da dar nu tin.si violetul de gentiana sau cum se scrie...cam ataca parul o. O
CU albastru de metil...iese verde
ambele incercate de mine big grin .iese fain dar nu ti le recomand
Mai bine foloseste sampon pentru "colorat" insa nu stiu daca are si culori... dintr'astea.
mai sunt si spray'uri... dar nu sunt asa de stralucite.
P. S: cele doua nu sunt vopseluri.

49 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tincutura de castelani.(roz).
eu mi-am fauct cu albastru de metil. si dupa 2 spalari am avut un albastru foarte frumos. daca vrei iti trimit niste poze.

| mesabbsta a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreau eu poze. si eu vreau sa-mi fac cu albastru de metil si sunt curioasa cum iese thinking eu am parul saten deschis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si carmin pentru suvite roz-rosiatice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi dimineata am incercat si eu cu albastru de metil si am procedat astfel: in maxim 2 l de apa(din ochi) am diluat 25 de ml de albastru de metil si mi-am bagat capu in solutie(pe romaneste) si mi-am clatit asa parul de mai multe ori. a iesit un verde inchis( am parul saten ) dar ai grija sa nu iti bagi si frunea in apa pentru ca o sa arat ca un na-vilaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu astazi mi-am aplicat violetde gentiana si a iesit super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu despre voi, dar eu cand am folosit albastru de metil nu l'am diluat deloc si am parul saten. Mi'a iesit un albastru superb si pot spune ca sunt chiar foarte multumita de culoare happy. Se duce dupa vreo 3 spalari, dar raman si dupa reflexii. Succes la "vopsit" fetelor. kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am parul saten si as vrea sa incerc tinctura de castelani, dar sincer mi-e cam frica de rezultate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am factu cateva suvite cu albastru de metil si mi-au iejit albastre ca cerneala sh turcoaz si bleu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ce sa zic am incercat albastru de metil...parea atat de super culoarea verde...dar dupa ce m+am spalat nu mai era nici urma d aceea culoaresadsad

| Milii a răspuns:

In primul rand, ar trebui sa-ti deoclorezi o suvita sau asa.si apoi sa o dai cu albastur de metil sau violet degentiana.in asa fel ies turcouaz, respectiv mov foarte puternic. nu e adevarat ca ies negre.laughing

| PinkFoxy a răspuns:

Violetul de gentiana merge ca am fost si eu dar depinde ce nuanta e parul tau natural, cat despre albastru de metil, am de gand sa incerc si eu.

| Christopher a răspuns:

Pai eu mi-am decolorat parul si il dau in fiecare saptamana cu violet de gentiana, il las 15-20 min si il spal...ai grija sa nu murdaresti tot...prima data am facut toata baia mov.trebuia sa scot cu spirtrolling on the floor

| Deea_9501 a răspuns:

Mai este castelani...eu azi m-am facut si au iesit suvite super...nu stiu cat o sa tina da o sa ma fac mai mereu.si nu ataca parul

| dya_9963 a răspuns:

Nu dauneaza parului deloc, chiar confera stralucire parului tongue

| TorriFms a răspuns:

Pentru a iesi o culoare adevarata, trebuie sa iti decolorezi parul mai intai. Cel mai probabil daca esti bruneta nu va iesi ok, poate doar niste reflexii.

| Croitoru_Raluca_1982 a răspuns:

Spuneti mi va rog violetul de gentiana sau albastru de metil pe ce nuanta de par sa aplic... sau decolorat ca sa iasa albastru si mov? mersi!

| Paun_Nela_1958 a răspuns:

Eu am parul aproape alb si il vopsesc cu 3 picaturi de violet si 15 picaturi de albastru cu balsam si un pic de otet.Imi dau cu crema pe frunte si dau vopseaua pe tot capul stau 40 minute si il limpezesc.La inceput il spal si apoi il vopsesc si la urma doar il limpezesc. Nu pateaza nimic....nici perna nici cada si iese perfect.Iese un albastru marin cu timpul se face un argintiu albastrui
Mie imi place mult

| youp a răspuns:

Foxina e bun?