| corina9700 a întrebat:

Voi ce ziceti...ce sa imi cumpar ca sa-mi indrept parul dar sa nu il ard rau.Ma gandeam la o placa foarte slaba dar parul tot se arde sau la o perie din aceea rotunda si groasa pe care sa o folosesc atunci cand ma indrept.Si daca ziceti placa cam la ce pret sa fie pentru a fi ceva mai de calitate si cam cat de puternica?

2 răspunsuri:
| oxxy05 a răspuns:

Buna! Eu mi-am cumparat o placa de par de la Remington. Este cea mai buna firma. M-a costat 100 lei insa rezultatele sunt incredibile! Nu arde parul ca celalalte placi de par (am avut 4 pana sa o cumpar pe asta si o am de 2 ani).
Are 230 de grade.
Eu imi indrept parul zilnic dar folosesc si un produs de la gerovital plant cu, care imi dau pe par dupa ce fac baie (trebuie sa fie parul umed), este un ser termoprotector foarte bun, el costa in jur de 150 lei si te tine cam 2-3 luni dar ajuta foarte mult parul si il hidrateaza. Deasemenea poti folosi si masti de par, iti recomand mastile de la kallos sau cele pe baza de ulei de masline, sau chiar si cateva picaturi de masline amestecat cu miere si ou (gasesti multe retete care le poti face acasa singurica). Succes!

| Xyt a răspuns:

Iti poti intinde parul cu placa si fara sa il arzi.Foloseste masca de par o data la 2 saptamani si te poti intinde cu placa fara probleme.O marca bun este Remington, modelul subtire, foarte bun si pentru onduleuri.