| hamster a întrebat:

Vreau pana la vara sa imi tonifiez fesele si coapsele. am renuntat la mancatul dupa opt si la dulciuri, si fac 5 min de ex. pentru fese, dar mi-au ramas prod. de patiserie mananc multe la scoala(am de obicei 6 ore, dar ma mai tin prof. inainte si dupa sa lucreze cu mine. pentru. ca sunt la mai multe olimpiade), stiam mai demult de batoanele de la plafar:proteic, energetic, pentru. dieta(dar eu nu tin dieta). Mi le recomandati? as putea sa inlocuiesc cornurile, cu aceste batoane(fireste nu in fiecare zi)?

p. s:mananc si foarte multa paine9ce-as putea face?) "nu vreau sa credeti ca sunt obsedata de asta, dar vreau sa fiu perfect multumita de corpul meu) DAU fUnDa

3 răspunsuri:
| chels95 a răspuns:

Pinea neagra e cam la fel ca painea alba doar ca e facuta din faina neagra. Daca mananci paine, mananca paine integrala(nu e acelasi lucru cu painea neagra) pentru cu te va tine satula pentru o perioada mai lunga de timp. Produsele de patiserie sunt cruminale pentru silueta! Dietele supermodelelor sunt compuse in mare parte din proteine pentru ca la sintetizarea proteinelor se consuma calorii. Am incercat dieta asta si a mers. Renunta la carbohidrati, ei sunt principala sursa de energie. Daca organismului ii lipsesc carbohidratii va incepe sa produca energie din grasimi, topindu-le astfel(teoria dr Atkins). In conluzie daca vrei sa fii multumita de corpul tau renunta la produsele de patiserie si acorda timp exercitiilor cardio, sunt cele mai eficiente in arderea grasimilor.

| MiRuNa_4294 a răspuns:

Pai nu trebuie sa mananci dupa ora 18:00 si fa in jur de jum de ora exercitii pentru fese si coapse pe www.pravaliata.ro gasesti mai multe ex-funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti inlocui dulciurile cu fructe happy
O sa iti fie greu la inceput, deoarece corpul tau este obisnuit sa manance mult si alimente nesanatoase
Painea alba inlocuieste-o cu cea neagra, in cantitati reduse happy
Funda?