| Lalaaal a întrebat:

Vreau sa imi creasca parul mai repede... Cum sa fac asta? FUNDA :*:*

Răspuns Câştigător
| AlescandraM a răspuns:

BCoMichael te contrazic, daca se va spala in fiecare seara, parul se va ingrasa, cel mai bine, parul trebuie spalat o data sau de 2 ori pe saptamana ...cumpara-ti samponul favisan, din plafar. se vor vede rezultate inca din prima luna :* funda/

| BCoMichael a răspuns (pentru AlescandraM):

Nu am vrut sa spun in fiecare zi sau asa de des cum reproduci tu crying De fapt asta e cea mai buna metoda si iti creste parul mai repede decat cu un sampon oarecare! Sunt foarte ofticat pentru ca eu dau mereu cele mai bune raspunsuri si tot nu iau funda! In schimb iau prostii din care comm-ul lor este 70% critica si 30% o recomandare de c****!

22 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| BCoMichael a răspuns:

Stiu o metoda bunawinking Daca vrei sa-ti creasca repede spala-te pe cap in fiecare seara sau mai des, depinde cat de mult vrei sa-ti creasca! E cea mai naturala metoda si merge intotdeauna happy Funda?

Alte răspunsuri
| Tzukushi a răspuns:

Hei, eu folosesc aceste sfaturi!
Le poti incerca si tu.
Te pup.

http://www.sfaturilemariei.com/......a-parului/

| Uoana a răspuns:

Ulei de ricin

| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

Spală-te normal pe par dupa care da-te cu ulei de ricin. Il găseşti la farmacie. Il lasi pe par pana acesta se usucă iar apoi te clatesti. De preferabil te speli azi si te clatesti a2a zi. Inainte de a incepe sa folosesti uleiul de ricin tunde-ti parul ca sa nu ai vârfurile deloc arse sau despicate.

| horysk8 a răspuns:

Eu am auzit la o batrana de vreo 85-90 ani ca daca te dai cu petrol pe par creste mai repede

| Louuder98 a răspuns (pentru horysk8):

Sunt masti cu petrol la farmacie si sunt eficientewinking

| Diana230 a răspuns:

Asa cum a spus si BCoMichael, ca sa creasca trebuie sa-l speli des, dar vezi tu ca daca o sa-l speli des, scalpul si firul de par se subtiaza si se va ingrasa foarte repede.Deci mai bine lasa-l sa creasca de la sine!

| RaLuCa23 a răspuns:

Am auzit de la o prietena ca sunt sampoane la farmacia naturista si cica dau rezultate, chiar nu am incercat! Parul meu reactioneaza bine cu Pantene, as fi vrut sa folosesc si eu acele sampoane, dar "nu ma lasa parul"! Intreaba la farmacia naturista.

| Blondddddddaaaaaa a răspuns:

Iti zic eu care am un par destul de lung si am intrebat la saloane. Este destul de bun ulei de ricin, sau ulei de masline, stai cu ele 2-3 ore in cap si dupa te speli pe cap :*. Intr-o luna sper ca o sa vezi diferenta. Si daca il vrei des, fa-ti baie la 2 zile... bine, asta daca ti se face parul uleios repede. Daca nu, fa-ti baie cum iti faci tu de obicei. Te pup :*, sper ca te-a ajutat.

| artyparty a răspuns:

Incearca samponul Gerovital Anticadere. Nu numai ca ajuta la stoparea caderii parului, dar ii si stimuleaza crestereahappy

| Demeny_Deea_1998 a răspuns:

Bună uite ce folosesc eu: pui 2 picături de ulei de pește, adaugi jumătate de lămâie, 3 lingurițe de ulei de ricin, o linguriță de miere și o jumătate de linguriță de oțet. Este foarte bun pentru părul deteriorat și crește foarte repede, rezultatul se va vedea după o luna va trebui să faci acest tratament o dată pe săptămână dacă mirosul este insuportabil adaugi fixativ..maschiază mirosul de la uleiul de pește și este chiar foarte bun eu in folosesc în 5 luni mi-a crescut 15 cm Sper ca te-am ajutat :* happy

| dariusetare a răspuns:

laughing) parerea mea nu exista asa ceva

| Mustafa_Erol_1905 a răspuns:

Cea mai repede solutie sa iti creasca parul este daca ti-l speli o data sau de doua ori pe saptamana si vei vedea rezultatul.

Alte răspunsuri