| Georgiana_Prutianu_1995 a întrebat:

Vreau sa-mi fac parul FOARTE CREEEET! De data asta fara impletituri si fara chestii la care trebuie sa am rabdaree! Va roog Dau premiuu ( Funda)

6 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Permanent la un salon

| roxanaandreea a răspuns:

Daca vrei parul foaaaaarte cret n-o sa-ti iasa niciodata fara putina truda, parerea mea. Daca n-ai rabdare eu zic sa-ti cam iei gandul de la un par foarte, foarte cret...altfel o sa te alegi doar cu niste simple bucle ondulate in loc de buclele acelea crete si foarte bine definite.

| foreverunicorn a răspuns:

Impletiturile iti fac parul sa arate ca lana scarmanata. Deci nu mai folosi metoda asta.
https://www.youtube.com/user/beautyklove aici gasesti multe metode, in special fara sa folosesti placa/drotul.

Ai putea de asemenea ca dupa ce te speli pe cap, sa iti usuci parul cu prosopul *astfel incat sa nu fie nici ud dar nici uscat* si sa aplici spuma pe toata lungimea firului. Apoi, folosesti feonul cu difuzor. Insa totul depinde si de cat de drept este parul tau natural.

Succes.

| mady9 a răspuns:

Pai depinde de cat de drept este parul tau. Daca este macar putin cret e usor sa il faci mai cret. Oricum cea mai buna metoda este sa il dai cu spuma cand este inca umed si il usuci putin cu feonul :3

| Bybypwp a răspuns:

Dupa ce faci baie apleci capul pe spate il prinzi intr-o coada jn varful capului si il impletesti doar o coada o legi si apoi il faci ccoc.Te culci cu el si dimineata gata daca vrei bucle mai mici fa-ti doua cozi in varful caplului si procedezi la fel. Ai grija sa nu iti fie prea ud dar nici prea uscat
Funda. Poti sa il dai si xcu fixativ dar se poate si fara