| andreea_5162 a întrebat:

Vreau sa slabesc cat mai repedesad si m-am hotarat sa tin dieta balerina - Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi.
Multi spun ca dupa aceasta dieta te ingrasi sigur la loc si poti pune chiar dublu, dar daca dupa ce slabesc kg dorite cu aceasta dieta si ma apuc sa tin un regim sanatos si nu atat de drastic mai este posibil sa iau in greutate? A tinut cineva aceasta dieta? Care au fost urmarile? Astept parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| Didi_3651 a răspuns:

Draga mea,
Nu stiu din ce oras esti insa in Bucuresti se afla Dna Doctor Ligia Alexandrescu(multi o cunosc de la emisiunea,, Ce se intampla doctore?" sau din reclama cu Tnuva). Este un medic super ok, eu am mers la dansa si ma declar multumita.In mare parte regimul tau seamana cu ceea ce recomanda ea. Am sa iti dau un exemplu de regim :

Ora 10:00 : Un sandwich cu 50g piept de pui, 50g urda sau mozzarela si un castravete
Ora 12:00 : Fruct(200g)
Ora 14:00 : 100-200g piept de pui cu o salata(rosii, castraveti, salata, ardei... cu sare si ulei cat poti de putin.De altfel se recomanda cat mai putina sare, chiar deloc si pe pieptul de pui)
Ora 16:00 : Fructe din nou
Ora 18:00 : Un iaurt cu 2% grasime si o felie de paine.

Painea trebuie sa fie musai de secara!

Acesta este doar una dintre diete. Doamna doctor schimba regimul la fiecare 2-3 saptamani cand se merge la cosultatie. Acest lucru mi se pare ok intrucat la un moment dat, tinand acelasi regim nu mai slabesti pentru ca se obisnuieste organismul.

Daca doresti mai multe detalii ma poti cauta in privat happy

6 răspunsuri:
| patty32 a răspuns:

Deci.
Eu la viata mea[scurta de altfelbig grin]
Am tinut cred ca 100 de diete straight face
[si da, recunosc, majoritatea au esuat dupa 2-3 zile blushing]
Nu stiu daca am tinut-o pe asta, dar una asemanatoare sunt sigura ca am tinut. big grin
Si, sa-ti marturisesc ceva: dupa toate dietele m-am ingrasat la locblushing
Dar...de ce?!
Pentru ca revenisem la proastele obiceiuri blushing
E normal sa te ingrasi.
Dar, daca tii un regim sanatos.[aici ma refer la regim DE VIATA]
Asta include si dulciuri, si paine, dar putinbig grin
Este un regim de mentinere, deci clar nu te ingrasibatting eyelashes
Cam atat, am slabit 9 kg pana acum, si reusesc sa ma mentin, MOMENTAN laughing)
Kisses, si muuulta bafta love struck

| 009 a răspuns:

Nu am tinut in viata mea diete dar stiu ca daca slabesti prea brusc nu e bine pentru organismhappyasa ca ia-o mai incet

| pengu a răspuns:

Buna.
Dietele de genul asta sunt facute pentru a scadea numarul de calorii care sunt in alimentele pe care le mananci, astfel tu dandu-i corpului un numar de calorii foarte mic, fortandu-l practic sa consume din rezerve, DAR dupa ce vei termina dieta asta, vei lua sigur ceva in greutate, pentru ca vei mari numarul de calorii si dupa o asa infometare corpul va asimila. mai bine apuca-te de ceva miscare si mananca sanatos si in cantitati mai micute. e mult mai sanatos asa decat dieta asta care iti va avea consecinte negative asupra sanatatii tale, mai ales daca ai sub 17-18 ani happy
take care tongue

| Eu.si.atat a răspuns:

Mi se pare prea dura pentru. organism, poate cauza gastrita, ulcer si altele, si da, te vei ingrasa la loc daca nu dublu, pentru. ca dupa ce termini dieta incepi sa consumi din alta categorie de alimente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si tu sa faci sport si mai lasa ti prostiile cu diete mergi la sala cel putin 1h pe zi si dupa ceva vreme cu putina ambitie ai sa vezi si rezultate si u n corp frumos construit succes

| bifatul a răspuns:

O ti degeaba daca nu faci si sport; in locul grasimi prin sport va aparea muschii si iti va veni mult mai usor cind vei renunta la dieta pentru ca nu te vei mai ingrasa