| 001agent001 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru.Stiti reteta de slabire,, BALERINA"? Se slabeste 1 kg. pe zi.Eu am 12 ani si nu stiu daca se poate sa tin aceasta dieta.
Ca sa va fie mai usor va spun dieta:
- Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba

Am nevoie de voi! ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| CandyHearts a răspuns:

La varsta ta, tu nu esti de diete.organismul tau nu e destul de dezvoltat, ai doar 12 ani iar la varsta asta tu ai nevoie de vitamine, fibre si proteine pentru a creste in inaltime si pentru a te dezvolta armonios, iar printr-o dieta luata de pe internet si destul de drastica poti sa "reusesti" fara sa vrei sa-ti opresti menstruatia si lucrul acesta duce la caderea parului, ameteli, infectii vaginale si chiar la sterilitate...asa ca daca vrei sa fii sanatoasa si sa fii mamica candva mai bine stai cuminte si fa mai mult sport si mananca cat de multe legume si fructe poti si cat mai putini carbohidranti...multa sanatate ca-i mai buna decat toate happy

| 001agent001 explică (pentru CandyHearts):

Multumesc foarte mult pentru sfatul vostru.Sincer eu fac miscare zilnic si nu am rabdare sa slabesc. Daca nu as fi apelat la TPU as fi facut o mare prostie.

| Dana211 a răspuns:

Nu te poti lua dupa diferite retete de slabit gasite pe internet sau in reviste pentru ca numarul de kg pe care il poti slabi pe saptamana ( in niciun caz pe zi ca asta e o prostie mai ales daca nu faci miscare deloc) depinde si de organismul tau. Si ma bucur ca ti-ai dat seama ca tu nu poti tine aceasta dieta cum de altfel nu ar fi recomandata niciuna intrucat esti in crestere si organismul tau are nevoie de substante nutritive, iar daca nu vrei sa ai parte mai incolo sau chiar si acum de tot felul de dereglari si probleme mai bine nu te ti regim. Daca vrei sa slabesti fa miscare: alearga, fa abdomene, fitness sau pur si simplu danseaza.