| adellinas a întrebat:

A incercat cineva dieta Balerina? Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba

Si daca da ati vazut rezultate? Chiar se slabeste un kg pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bianca a răspuns:

Cred ca da, slabesti, dar nu cred ca trebuie sa urmezi o dieta atat de drastica, pentru ca poti avea probleme de sanatate.
Iti recomand cateva sfaturi:
-nu manca dupa ora 6
-fa o ora de alergare/zi
-fa abdomene
-bea apa cu lamaie
-nu manca alimente cu multa grasime sau prajeli

Succes:*

11 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Hai sa-ti zic ceva, daca urmezi aceasta dieta sa zicem 5 zile, si a 6-a zi bagi in tine de nu ai sa te vezi, te faci dubla. happy

Nu incerca toate dietele auzite, fa-ti un regim sanatos happy Iti recomand
Ora 8 : o rosie +1 felie paine prajita+1 iaurt cu 0, 1 %grasime
Gustare ora 10 :un mar
Ora 13: O salata de fructe si un pahar suc de grefe
Ora 15 :un mar
Ora 18 : o salata de legume sau o bucatica de peste la gratar!

_2 l apa pe zi si aprox 30 min aerobic in fiecare sau sau de 3 ori pe saptamana.

Si da rezultate eu de la 54 care le avea saptamana trecuta acum am 53, nu e ceva drastica care iti da organismul peste cap...

Astept mesaj cu rezultate, daca vei incerca, bafta!

| traficanta a răspuns:

Da a incercat o cunostinta a mea si acum are probleme cu metabolismul ( bine ca mi se pare ca a mai incercat si alte diete, a slabit si apoi dupa ce a tinut aceste diete, in special balerina asta a pus kg la loc, de fapt mai multe thinking ). Deci recomandarea mea e sa nu o incerci.

| dichi a răspuns:

Iti recomand cel mai bine sa te documentezi putin despre slabire inainte. Un site de specialitate pe care il poti citi este www.cura-de-slabire.net. Sau daca ai nevoie sa slabesti urgent si rapid iti sugerez www.dieta-acai-berry.com. Sper sa iti fie de folos, succes

| lays a răspuns:

Pai daca mananci 14 oua pe saptamana ajungi direct la morga. e prea mult.sunt recomandate maxim 5-6 oua pe saptamana.

Răspuns utilizator avertizat
| Messyhair a răspuns:

Pai la cat de mult se mananca dupa dieta asta...pff laughing
Cred ca da, slabesti.
Dar chestia e sa poti sa o tii, ca mie mi se pare cam putina mancare si in al doilea rand mie nu-mi prea imi plac ouale fierte.

| DarkMusic a răspuns:

Mai nu slabesti la astea xD nu te prosti ca daca ti o dieta de genu asta si nu esti experimentata ajungi la spital >o> organismul tau are nevoie de o gramada de chestii, chiar si de grasimi! incearca doar sa nu mananci dulciuri! daca vrei sa slabesti mananca alimente fara zahar, renunta la grasimi, fa sport [ ai putea alerga prina parc cu prietenii-e distractic crede ma XD], nu manca dupa 6 sau 7 in fine, dormi 8 ore.cam atat nu stiu ce sa mai zic.eu nu ma complic cu diete.slabesc de obicei foarte repede, dar adevarul este ca eu ma misc destul de mult big grin oh hai sa mentionez si dezavantajul la dieta asta si celelalte : dupa ce slabesti si se termina dieta, organismul tau iti cere multa mancare mai ales daca iau lipsit anumite vitamine, proteine, glucide sau grasimi.asa ca tu mananci o gramada si pui la loc sau chiar mai mult. apropo dieta asta nu are ca vitamine DECAT paharul ala de suc de rosii.nu mi se pare normal.ai grija ce faci si nu incerca prostiile astea ca o sa ti para rau mai tarziu, pup :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. eu am incercat-o. si da slabesti dar nu neaparat un kilogram pe zi... depinde de organism. poti slabit intr-o saptamana ca de exemplu 3-5 kilograme...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am incercat-o sa stii ca functioneaza nu slabesti chiar un kg p zi da merge sa nu te dezamagesti cand te cataresti dupa prima zi de regim rezultatele apar dupa 2-3 zile succes daca vrei sa o tii pop

| ioana1928 a răspuns:

AM tinut. o si eu o saptamana si am slabit vreo 4 kg. Dar nu prea imi placea branza slaba

| AlexandraȘtefania1998 a răspuns (pentru ioana1928):

Eu țin dieta 'Balerina' de 5 zile și nu am slăbit nici un kg în tot acest timp?