| chupachups1234 a întrebat:

Vreu sa imi fac o masca de par cu ulei de masline. Daca imi puteti spune si mie cum o aplic. Adica dupa ce ma spal pe cap? Pe parul ud? Iar dupa ma clatesc numai cu apa sau dau si cu sampon? Ca sa nu miroasa dupa aia thinking Si cat sa las masca pe par?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplica uleiul pe toata lungimea parului(pe parul uscat, inainte de a-l spala)si lasa-l sa actioneze minimum 30 de minute(acesta este timpul minimum necesar pentru a-si face efectul), dupa care spala-te pe cap cu sampon(o simpla clatire cu apa nu e suficienta pentru a indeparta uleiul)de doua ori si clateste bine.Tratamentul fa-l o data sau de doua ori pe saptamana.