| anonim_4396 a întrebat:

Am facut bine?
Dupa descoperirea mai multor variante de pe internet le-am combinat si:
Am facut baie, l-am lasat se se usuce, am facut masca de par(galbenus, ulei de masline si miere) si am aplicato (nu am reusit pe tot parul). Mam infasurat cu un prosop, am stat o ora (s-a intarit asa pe par.) si la final clatit, si atat. fara spalare cu sampon.
E bine?
SAU mai bine daca fac asa?:
Inainte sa ma spal pe cap aplic masca, ma infasor cu prosop cald (inmuiat in apa calda si stors bine), stau o ora, ma clatesc si ma spal cu sampon.

Sau stiti o combinatie mai buna?
Funda daca primesc un raspuns bun, nu sa ma ameteasca mai mult
O zi buna!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Merg ambele variante.
Pa, pa.

| LadyGA a răspuns:

Buna! pai depinde de fiecare tip de par. daca tie parul ti s-a clatit perfect fara samponare, e foarte bine. de acum inainte, poti folosi samponul inainte si apoi masca, apoi te clatesti. cum ai spus si tu. combinatia e foarte buna. happy bafta!

| DutzyX a răspuns (pentru LadyGA):

Nu cred ca sa clatit perfect.Nu mai iesea nimic din el dar se simtea putin la mana.
Ei, e doar prima incercare.Le combin pana iese.

O zi buna!

| LadyGA a răspuns (pentru DutzyX):

happy pai daca se simtea, data viitoare aplica-ti masca, apoi te speli normal(samponare si restul'). bafta! happy